Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo akcji

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa

2019-06-14 ( piątek )
07:00-15:00
RCKiC, ul. Marcelińska 44, Poznań

Akcję organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego. Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi.

W Poznaniu wszystkich, którzy chcą podzielić się krwią organizatorzy zapraszają 14 czerwca (piątek) od 7.00 do 15.00 do RCKiC przy ul. Marcelińskiej 44.

Na krwiodawców tradycyjnie będą czekać upominki oraz dodatkowa atrakcja - możliwość objerzenia krwi i innych tkanek pod mikroskopem. Upominek otrzyma każdy, kto odda krew w ramach BAHK 2018 oraz przekaże wypełniony i podstemplowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) certyfikat osobom obsługującym daną akcję. 

Wszystkim, którzy chcą się przyłączyć do akcji, przypominamy, że dawcą może być każdy, kto ukończył 18. rok życia, ma nie więcej niż 65 lat i waży przynajmniej 50 kg. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien trwać w przypadku mężczyzn minimum 8 tygodni, a w przypadku kobiet - 12. Czasowo może tę zdolność ograniczać m.in. wykonanie tatuażu lub pobyt na urlopie za granicą. Szczegółowe informacje znajdują się w ankiecie, którą należy wypełnić przed zabiegiem. W ocenie, czy dana osoba może zostać dawcą, poza informacjami z ankiety, pomagają także wyniki badania krwi. Wskazują one jednocześnie, czy w tym momencie zostanie dawcą jest dla bezpieczne dla osób, która chce oddać krew.

Zobacz bankomania.pkobp.pl