Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie - uczestnicy w trakcie prezentacji

Debata Pokoleń - nowe technologie a samotność

2019-11-05 ( wtorek )
12:00
Kampus UAM Morasko, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5, Poznań

Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - pierwszą Debatę Pokoleń, która odbędzie się we wtorek 5 listopada o godz. 12.00 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (Kampus Morasko, sala 120).

W trakcie debaty oksfordzkiej dwie 4-osobowe drużyny wejdą w spór o to, czy rozwój technologii komunikacyjnych jest rozwiązaniem problemu ludzkiej samotności. W obydwu drużynach wystąpią zarówno seniorzy, jak i młodzież. Głos w dyskusji będą mogły zabrać również osoby z publiczności.

Debata będzie podsumowaniem kilkutygodniowej współpracy nastolatków z V Liceum Ogólnokształcącego i poznańskich seniorów, w tym przedstawicieli Miejskiej Rady Seniorów obecnej i poprzednich kadencji. Temat nowych technologii i samotności jest pretekstem do wymiany doświadczeń i wiedzy między przedstawicielami dwóch pokoleń. Jak seniorzy i uczniowie postrzegają samotność i w jakich sytuacjach się z nią mierzą? Czy upatrują w nowych technologiach remedium na ten problem? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem!

Wydarzenie odbywa się w ramach jesiennego cyklu "Senioralni. Poznań" 2019.

Wstęp wolny.