Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Biały prostokąt. Wewnątrz mniejszy czarny z napisem Poznański Klub Podróżnika. Na całości w poprzek odcisk buta.

Poznański Klub Podróżnika - UWAGA! Spotkanie z Tomaszem Owsianym ODWOŁANE!

2021-03-22 ( poniedziałek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

SPOTKANIE ODWOŁANE

Bilety należy zwracać w punkcie ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu.

Ewa Witczak zaprasza na spotkanie podróżnicze pt. "Gujana Francuska. Kraj naprawdę, kraj na niby"

Gościem będzie autor książki o Gujanie Francuskiej Tomasz Owsiany.

Gujana Francuska: dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych. Skrawek Francji i Unii Europejskiej w Ameryce Południowej - oraz cała mozaika sztucznie zestawionych ze sobą kultur, które współistnieją pod francuskim płaszczem. Tomasz Owsiany w trakcie samotnej, pięciomiesięcznej podróży reporterskiej podjął pierwszą w Polsce próbę przekrojowego, a zarazem dogłębnego spojrzenia na ten fragment świata.

Tomasz Owsiany - (1984) urodzony w Toruniu, filolog z wykształcenia i powołania. Publikował m.in. w miesięczniku "Poznaj Świat", "Tygodniku Powszechnym" oraz "Kontynentach". Autor książek "Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie" oraz "Pod ciemną skórą Filipin", uhonorowanej w 2018 roku Nagrodą Magellana oraz nominowanej do Nagrody im. Beaty Pawlak. Laureat Nagrody Dziennikarzy Kolosów (za rok 2015) za wyprawę "Pod ciemną skórą Filipin", wyróżnioną także w kategorii Podróż. Jego ostatni projekt reporterski "Do wnętrza Gujany Francuskiej" otrzymał wyróżnienie na Kolosach (za rok) 2018. Najnowsza książka autora, "Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej" ukazała się w listopadzie 2020 roku.

Tomasz spędza długie miesiące w każdym z opisywanych przez siebie krajów. Przed wyjazdem uczy się również lokalnych języków. W swoich podróżach stawia na niespieszną integrację z miejscowymi społecznościami ni zgłębianie istotnych tematów społeczno-kulturowych. Stara się być czynnym uczestnikiem codziennych i niecodziennych zdarzeń. W 2018 i 2019 roku spędził łącznie pięć miesięcy w Gujanie Francuskiej, gromadząc nkolejny materiał reporterski.

Podczas spotkania można kupić książki od autora.

UWAGA! W sali kinowej sprzedajemy 50% miejsc. Co drugie miejsce wolne. Członkowie rodziny mogą siadać obok siebie.

Bilety w cenie 22 zł.

Bilety dostępne w: