Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Utrzymane w biało brązowej kolorystyce logo na któym umieszczonoa Panią siedzącą w fotelu i czytającą książkę dwójce dzieci.

Wykład online Agnieszki Pietlickiej - O przekonaniach i przysięgach

2021-04-21 ( środa )
19:00
Księgarnia "z Bajki", os. Przyjaźni 125 C, Poznań

Przekonania to wyobrażenia, idee, jakie mamy o sobie, o innych oraz o życiu, np. "Na miłość trzeba sobie zasłużyć", "Uroda szczęścia nie daje", "Inni są bardziej interesujący dla otoczenia niż ja", "Nie potrafię stworzyć związku", "Pieniądze są brudne"...

Przysięgi, bardzo często nieuświadomione, mają w sobie "wszystko", "już nigdy" lub "zawsze", np. W moim domu nigdy nie będzie kłótni, Nikt już mi nigdy nie będzie mówił, co mam robić, Zrobię wszystko, aby dzieci tego świata żyły bez bólu i cierpienia. Jedne i drugie mają ogromny wpływ na nasze życie, nie do końca tylko pozytywny.
Jak się od nich uwolnić?

Na wykładzie omówione zosanie, jak z punktu widzenia Porozumienia bez Przemocy i Systemu Wewnętrznej Rodziny powstają, w jakich nieoczekiwanych miejscach wpływają na ludzi, jaki wpływ mają wszycy jako opiekunowie na kształtowanie przekonań (a może i przysiąg) u młodych ludzi.

Zajęcia poprowadzi: Agnieszka Pietlicka - współzałożycielka Fundacji Miejsce Ludzi oraz DU sp. z o.o., wydawczyni książek z serii "Porozumiewajmy się".

Celem wszystkich jej działań jest propagowanie komunikacji empatycznej i życia w wewnętrznej harmonii. Agnieszka prowadzi wykłady, warsztaty, sesje indywidualne. Niosą ją przekonania: "Wszystko, co jest warte zrobienia, warte jest także zrobienia w sposób niedoskonały" oraz "Ludzie mają zasoby". W kontaktach z innymi (coraz częściej) woli zadbać o relację niż o rację, oznacza to uwzględnianie potrzeb innych ludzi z jednoczesnym widzeniem własnych, co buduje stabilny pomost prowadzący do porozumienia.

Ma międzynarodowy certyfikat z Center for Nonviolent Communication (Centrum Porozumienia bez Przemocy), System Wewnętrznej Rodziny (IFS) praktykuje od 2011 roku.
Zajęcia odbędą się będą online.

Bilet 25 zł. 
Zgłoszenia: krystyna@ksiegarniazbajki.pl