Maturzyści zaproszeni do Salonu!

Poznań- miasto, którego ulicami spaceruje od października do czerwca ponad 120 tysięcy studentów, zrobiło dziś niski ukłon w stronę tych, którzy rzeszę tychże studentów niebawem zasilą, a którzy do końca jeszcze- albo i wcale- nie wiedzą, którą z uczelni wybrać. Dziś w naszyzm grodzie, w którym splata się stuletnia tradycja szkolnictwa wyższego z wyżynami High Technology, otwarty został kolejny Salon Maturzystów, który odwiedziły setki uczniów, nauczycieli, opiekunów i rodziców....

Salon Maturzystów
Salon Maturzystów

 Na świecie niewiele jest piękniejszych miejsc, niż uniwersytet. Tak przynajmniej twierdził John  Kennedy- powiedział profesor Jacek Goc, prorektor Politechniki Poznańskiej otwierając Salon Maturzystów, na którym swoją ofertę wystawiło 31 uczelni z całego kraju. Salon, zorganizowany przez miesięcznik "Perspektywy", odwiedziły setki uczniów poznańskich- i nie tylko- szkół średnich. To oni- już za kilka miesięcy- decydować będą, jaką wyższą szkołę wybiorą sobie na swoją Alma Mater.

W Poznaniu mamy osiem uczelni publicznych i całe mnóstwo prywatnych- mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania. Mamy dla tych, którzy zostaną naszymi studentami,nie tylko bogatą ofertę edukacyjną, czy mieszkaniową, ale też cały wachlarz propozycji na spędzanie czasu wolnego. Na studentów czeka przecież wiele klubów, parków, ścieżek rowerowych, miejsc nad Wartą, na Malcie czy na Starym Rynku. Jesteśmy przyjaźnie nastawieni do studentów, zwłaszcza, że chcielibyśmy, aby po trzech, czy pięciu latach pracy-i zabawy- podczas tego najpiękniejszego okresu w życiu młodego człowieka zakotwiczyli oni w Poznaniu na stałe.

Z matematycznych obliczeń wynika, że co czwarta osoba spotkana przez nas na ulicy, to student- objaśniał Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty. To olbrzymi potencjał, który powinniśmy, jako prężna aglomeracja, jak najlepiej wykorzystać. To nie tylko świeży powiew młodości, ale też szansa na zaoferowanie Poznania jako miejsca do zamieszkania, założenia rodziny, a w przyszłości- do skorzystania z naszej jakościowo przedniej oferty edukacyjno- wychowawczej.

To, że możecie się dzisiaj zapoznać z propozycją kształcenia na wielu krajowych uczelniach nie znaczy, że będzie wam łatwo się na nie dostać- przypomniał młodym ludziom profesor Jacek Goc. My, jako Politechnika Poznańska, oferujemy studia na prawie trzydziestu kierunkach, na których czeka na was 4000 miejsc, ale tez musicie pamiętać, ze na jedno z takich miejsc będzie startowało prawie czterech kandydatów. Tak więc patrząc na nasz campus, na campus na Morasku, na roześmiane twarze studentów poznańskich pomyślcie, że ten okres przyjemności i nauki w jednym jest tuż przed wami. Trzeba tylko dobrze zdać maturę. No więc- do roboty!

Jak najlepszych wyników na egzaminów maturalnych- życzył uczniom także Mariusz Wiśniewski. Połamania piór już za kilka miesięcy. I do zobaczenia w Poznaniu!

Ja wiem, że na pewno będę tu studiować- zapewniała Martyna z Policyjno- Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Lubaszu.Myślę o tym, żeby skończyć  prawo, ale główną moją dewizą na cały przyszły rok jest hasło: "Poznań- miasto doznań!"