Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak składa Państwu życzenia z okazji nowego Roku Szkolnego.

                                           Szanowni Państwo

                                           Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych

                                           Nauczyciele i Uczniowie Miasta Poznania 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Zakończył się właśnie ponaddwumiesięczny okres wakacyjnych dni i choć był to okres pełen ekstremalnych często zjawisk meteorologicznych, to mam nadzieję, że wypełnił go efektywny i atrakcyjny letni wypoczynek. Ufam też, że  wakacyjne wspomnienia pełne są miłych przeżyć oraz nowych doświadczeń.

Nowy Rok Szkolny
Nowy Rok Szkolny

Dziś rozpoczynacie się nowy rok szkolny, rok pełen wyzwań i nowych zadań, tak edukacyjnych, jak i wychowawczych. To moment, w którym wprowadzamy w czyn reformę oświatową. Sądzę, że z tego powodu rok ten będzie obfitował w liczne trudne, wymagające większego niż zwykle wysiłku i zaangażowania decyzje i działania. Będziemy podejmować je wspólnie, współpracując przy tym z urzędnikami Wydziału Oświaty, którzy służyć będą profesjonalną pomocą i życzliwością. Oczywiście chciałbym, by nadchodzące miesiące obfitowały po prostu w zwyczajnie dobrze przepracowane dni- takie, które dadzą nam powody do zadowolenia
i poczucia spełnienia zawodowego.

Uczniom naszych szkół życzę, by konsekwentnie i z zaangażowaniem podnosili swój poziom wiedzy, by rozwijali swoje talenty i poszerzali zainteresowania. Przytoczę Wam w tym miejscu słowa Kurta Vonneguta, słynnego pisarza amerykanskiego:" Wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie. Każde nowe odkrycie czyni nas bogatszymi." Stawajcie się zatem każdego dnia coraz bogatsi, a zdobywaną w szkole wiedzę- ten najbardziej wartościowy towar- traktujcie jako najlepszą inwestycję na całe życie.

Jestem pewien, że sukcesy, które są przed Wami, będą powodem do prawdziwej dumy i satysfakcji, również dla Waszych rodzin i nauczycieli.

A całemu gronu pedagogicznemu życzę cierpliwości i wzajemnego wspierania się w tej trudnej sztuce, jaką jest wychowywanie i nauczanie.

                                                                           

                                                 Z wyrazami szacunku       

                                                 Jacek Jaśkowiak

Załączniki