3 medale dla Poznaniaków na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie

3 medale zdobyli poznańscy zawodnicy podczas rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie. Srebrny krążek wywalczyły Karolina Markiewicz i Julia Lis (AZS AWF Poznań), które w konkurencji K2 1000m uległy reprezentantką Węgier. Podium uzupełniły zawodniczki z Niemiec.

. - grafika artykułu
źródło facebook Bartosz Stabno

W niedzielnych startach w konkurencji C1 500m Tomasz Kaczor (Warta Poznań) zajął trzecie miejsce przegrywając jedynie z reprezentantem Czech - Martinem Fuksą. Drugi na mecie był zawodnik z Mołdawii Oleg Tarnovskyi. Srebro w K4 1000m wywalczyli Martin Brzeziński/ Rafał Rosolski/ Bartosz Stabno (Posnania Poznań)/ Norbert Kuczyński. Polska osada, która podczas zeszłorocznych Mistrzostw Starego kontynentu była trzecia w tym roku przegrała o złoto z hiszpańską załogą jedynie o 0,284s. Na trzecim miejscu podium Słowacy.

Pozostałe miejsca poznańskich zawodników w finałach A:

6 miejsce w C1 1000m - Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

8 miejsce w C1 200m - Michał Łubniewski (Stomil Poznań)

9 miejsce w C2 1000m - Vincent Słomiński (Stomil Poznań)/ Mateusz Kamiński

Ostatecznie polska reprezentacja zajęła 5 miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe. Najlepsza z dorobkiem 16 medali w tym aż 10 złotych okazała się reprezentacja Węgier.