Wyścigowe samochodowe mistrzostwa Polski na Torze "Poznań"
 

Wyścigowe samochodowe mistrzostwa Polski na Torze "Poznań"

Już w najbliższy weekend rozpoczną się wyścigowe samochodowe mistrzostwa Polski. Inauguracyjne zawody nowego sezonu 2018 odbędą się w dniach 20-22 kwietnia na Torze "Poznań" - Automobilklub Wielkopolski. W pierwszych tegorocznych wyścigach wystąpi prawie stu kierowców, którzy wystartują w 1. i 2. rundzie WSMP, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski Super S Cup oraz 1. rundzie mistrzostw Polski Hour Race.

czytaj więcej
Finały Wojewódzkie Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
 

Finały Wojewódzkie Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Turniej piłkarski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wkracza w decydującą fazę. W dniach 23-25 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować Wielkopolskę w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

czytaj więcej
GETAWAY - inspirujące osobowości świata outdooru
 

GETAWAY - inspirujące osobowości świata outdooru

Historia drugiego człowieka o podobnych marzeniach i pasji może stać się najlepszym źródłem inspiracji. Opowieści o podróżach, przygodach i eksploracji najbardziej dzikich zakątków świata. O wyczynach sportowych wymagających wielu lat treningu, przygotowań i hartu ducha. O spełnianiu najśmielszych pomysłów i realizacji niebezpiecznych projektów. Festiwal GETAWAY to nie tylko filmy i sporty na świeżym powietrzu, ale również, a może i przede wszystkim, okazja do spotkania najbardziej inspirujących postaci świata outdooru.

czytaj więcej
5 dni do Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu!
 

5 dni do Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu!

Już w piątek do Poznania przyjadą najlepsi studenci specjalizujący się w pływaniu. Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbędą się na Termach Maltańskim w dniach 20-22 kwietnia będą drugą największą, obok lekkiej atletyki, imprezą z cyklu wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czytaj więcej
 

Szymon Kulka zwycięzcą 11.PKO Poznań Półmaratonu

Punktualnie o godz. 10 padł pierwszy wystrzał sygnalizujący rozpoczęcie 11. PKO Poznań Półmaratonu. Ponad 11 tys. zawodników i zawodniczek przy pięknej wiosennej aurze wybiegło na trasę, mając nadzieję na uzyskanie jak najlepszych czasów. Od początku ostro wystartował Kenijczyk Daniel Rotich Chebolei, ale ostatecznie wyprzedził go Szymon Kulka (01:04:33), który pobiegł po zwycięstwo, tym samym przechodząc do historii jako trzeci Polak, który wygrał poznański półmaraton (jednocześnie wygrywając również Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie). Do samego końca toczył się zacięty bój o drugie miejsce, z którego zwycięsko wyszedł Kenijczyk Daniel Rotich Czebolei (01:05:17).  Tuż za nim na podium stanął Tomek Grycko (01:05:31).

czytaj więcej
Za nami 11. PKO Poznań Półmaraton
 

Za nami 11. PKO Poznań Półmaraton

Punktualnie o godz. 10 padł pierwszy wystrzał sygnalizujący rozpoczęcie 11. PKO Poznań Półmaratonu. Ponad 11 tys. zawodników i zawodniczek przy pięknej wiosennej aurze wybiegło na trasę, mając nadzieję na uzyskanie jak najlepszych czasów.

czytaj więcej
Drzwi Otwarte AWF Poznań
 

Drzwi Otwarte AWF Poznań

14 kwietnia o godz. 11 odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Slackline, czyli chodzenie i triki na linie, warsztaty fizjoterapeutyczne, warsztaty tańca, dietetyczne, badanie składu ciała i jego wydolności m.in. w laboratorium badającym kadrowiczów Polski, czy gra terenowa - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na kandydatów na studia. Wizyta w AWF zakończy się dla kogoś wygraniem skoku ze spadochronem.

czytaj więcej
Końcowe odliczanie do 11. PKO Poznań Półmaratonu i najważniejsze przedstartowe informacje
 

Końcowe odliczanie do 11. PKO Poznań Półmaratonu i najważniejsze przedstartowe informacje

Ponad 11 tysięcy uczestników z 22 państw znajduje się już na liście startowej 11.PKO Poznań Półmaratonu, a zapisy nadal trwają. Chętni do udziału w imprezie wciąż mogą się zgłaszać. Zapisy potrwają do 14 kwietnia. Dziś na INEA Stadionie odbyła się konferencja prasowa poświęcona imprezie. W konferencji wzięli udział m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk, Dyrektor POSiR Zbigniew Madoński i Dyrektor 11.PKO Poznań Półmaratonu Łukasz Miadziołko.

czytaj więcej
XXVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Sobieskiego
 

XXVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Sobieskiego

W sobotę 7 kwietnia w obiektach KS Sobieski Poznań 80 zawodników z Litwy, Łotwy, Węgier, Białorusi oraz Kadry Polski Kadetów  (która przez cały tydzień przebywała na zgrupowaniu w KS Sobieski Poznań) wzięło udział w XXVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Sobieskiego w zapasach w stylu klasycznym.

czytaj więcej
Bieg śladami wydarzeń czerwca 1956 r. - ruszają zapisy
 

Bieg śladami wydarzeń czerwca 1956 r. - ruszają zapisy

Blisko 10 km indywidualnie lub 5 x 2 km w Sztafecie Pamięci pokonają 24 czerwca zawodnicy, którzy wystartują w biegu upamiętniającym pierwszy niepodległościowy zryw w powojennej Polsce. Bieg z okazji 62 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku będzie imprezą upamiętniającą wydarzenia z tamtego okresu. Jego celem będzie także szerzenie wiedzy o tamtym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. Pierwsze 1956 zapisanych osób otrzyma specjalne opaski powstańcze, zaś organizator biegu przekaże 4 złote z każdego sprzedanego pakietu na renowację miejsc pamięci. Zapisy ruszyły na stronie: www.biegczerwca56.pl

czytaj więcej
Alfons Wiktor Maćkowiak - wielki żołnierz, sportowiec i trener
 

Alfons Wiktor Maćkowiak - wielki żołnierz, sportowiec i trener

Kapitan Alfons Wiktor Maćkowiak urodził się 29 marca 1916 roku. Jego największymi pasjami były: sport i wojsko. Miłość do sportu zaszczepił w nim ojciec, który był komendantem posterunku policyjnego w Poznaniu. Zaprowadził syna do poznańskiego "Sokoła", gdzie młody Alfons trenował gimnastykę. W czasach edukacji w poznańskim gimnazjum Bergera należał do czołówki hokeistów na trawie. Był na tyle dobrym zawodnikiem, że wziąłby udział w Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w 1936 r., jednak decyzją Polskiego Komitetu Olimpijskiego hokeiści nie dostali szansy na wyjazd. Alan Mack trenował również boks pod okiem słynnego Feliksa Stamma, szkoleniowca pięściarzy Warty Poznań, a od 1936 r. samodzielnego trenera polskiej reprezentacji bokserskiej. Po ukończeniu w 1938 r. oficerskiej szkoły artyleryjskiej w Toruniu Alan Mack dostał przydział do Wyższej Szkoły Wojennej w Rembertowie. W 1939 r. wyruszył bronić Ojczyzny na północnej granicy z Niemcami. Niestety pod naporem sił wroga jego oddział zmuszony był wycofać się, co sprawiło że wraz z innymi polskimi żołnierzami walczącymi nad Bugiem trafił do rosyjskiej niewoli pod Lwowem. Właśnie wtedy wszechstronne przygotowanie sportowe przydało się Alfonsowi.

czytaj więcej
Znamy zwycięzców IV Biegu Zajączka Wielkanocnego
 

Znamy zwycięzców IV Biegu Zajączka Wielkanocnego

Chłodna pogoda i zimny wiatr nie odstraszyła uczestników IV Biegu Zajączka Wielkanocnego, który w Wielką Sobotę (31 marca) odbył się w Lasach Miejskich nad Stawem Olszak (przy ul. Dymka w Poznaniu). Na starcie stanęło ponad 680 osób dorosłych (niektórzy przebrani za wielkanocnego zająca) i ponad 440 dzieci, które ścigały się na dystansach od 200 do 1500 metrów. Na wszystkich przybyłych biegaczy oprócz medali i świątecznej babeczki czekał prawdziwy wielkanocny zając, który chętnie przybijał piąteczki i pozował do zdjęć.

czytaj więcej
Strona 1 2 181