Chwiałka Volley 2021 już w najbliższy weekend

Dwudniowa impreza 15 - 16 maja przyciągnie do stolicy Wielkopolski utytułowanych zawodników i zawodniczki. Na boiskach pływalni letniej Chwiałka oraz Piach i Podróże (Oddział Rataje POSiR) zagrają m.in. czterokrotny Mistrz Polski, reprezentanci Plus Ligi i Tauron 1. Ligi, pary z polskiego plażowego topu oraz siatkarze z zagranicy. Pod kilkoma względami będzie to rekordowa edycja tego turnieju.

Stypendium Sportowe Miasta Poznania w kategoriach młodzieżowych

Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania uprzejmie informuje poznańskie stowarzyszenia i związki kultury fizycznej, a także inne jednostki prowadzące szkolenie sportowe, o możliwości zgłaszania Kandydatów do Stypendium Sportowego Miasta Poznania dla zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe (wywalczone od stycznia do grudnia 2020 roku) w kategoriach młodzieżowych.

Nagroda Sportowa Miasta Poznania

Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania uprzejmie informuje związki sportowe i kluby sportowe działające na terenie miasta Poznania o możliwości zgłaszania Kandydatów do Nagrody Sportowej Miasta Poznania:

"1MILA - mityng lekki i atletyczny" już we wrześniu w Poznaniu! Ruszyły zapisy!

1MILA to impreza dla amatorów, na której każdy może poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym! W tym roku odbędą się dwie edycje - w Warszawie (11.09) i Poznaniu (26.09). Będzie można zmierzyć się w aż czterech konkurencjach biegowych, a dodatkowo wesprzeć program stypendialny "WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ" dla młodych, zdolnych sportowców. Właśnie wystartowały zapisy!

Bardzo dobre starty zawodników Poznańskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO

W sobotę, 8 maja w podpoznańskim Stęszewie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF. Był to najważniejszy start w roku dla zawodników w kategorii młodzika (MMM). Zawodom młodzików towarzyszył turniej szkoleniowy dla juniorów i juniorów młodszych, będący ostatnim sprawdzianem przed majowymi mistrzostwami Polski tych kategorii. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Poznańskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO.

Na Malcie zakończyły się pierwsze w tym roku zawody kajakowe

Najpierw dość silny, porywisty wiatr i chmury, a następnie słońce towarzyszyły kajakarzom, którzy dziś, w sobotę 8 maja rywalizowali na poznańskiej Malcie w pierwszych w sezonie 2021 zawodach kajakowych, Otwartych Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego. Do stolicy Wielkopolski przyjechało niemal 500 zawodników z 25 klubów, a rywalizacja odbyła się w 60 konkurencjach, począwszy od kategorii dzieci przez juniorów do kategorii masters.

W sobotę Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego

Już w najbliższą sobotę 8 maja 500 zawodników z 24 klubów rywalizować będzie na Poznańskiej Malcie w pierwszych w sezonie 2021 zawodach kajakowych, Otwartych Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego. Do rozegrania zaplanowanych jest 60 konkurencji, począwszy od kategorii dzieci przez juniorów do kategorii masters. Chęć udziału zgłosiły kluby z całej Polski jednak najliczniej reprezentowany będzie Klub Sportowy AZS AWF Poznań, który wystawi aż 108 zawodników.

#ZostańWodniakiem

W związku z tym, że pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a jachting został przez WHO uznany za jedną z bardziej bezpiecznych form spędzania czasu w tej sytuacji epidemiologicznej, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY przygotowała akcję społeczną #ZostańWodniakiem, skierowaną do osób, które dotąd nie uprawiały sportów wodnych.

Aktywny powrót do szkoły - WF z AWF

W Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego trwają zapisy dla nauczycieli w ramach programu "Aktywny powrót do szkoły - WF z AWF", który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz wszystkie akademie wychowania fizycznego w Polsce.

Strona 1 2 227