Działalność basenów od poniedziałku 19 października 2020
 

Informujemy, że od poniedziałku 19 października na basenach POSiR będą się odbywały zajęcia szkół i uczelni. Wznawiamy także działalność szkółek pływackich (nauka i doskonalenie pływania) oraz zorganizowane treningi sportowe zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Baseny nadal nie będą czynne dla klientów indywidualnych.

XXVI TURNIEJ SPORTOWY MIAST i GMIN
 

W dniach 14 - 20 września 2020 r. odbył się XXVI TURNIEJ SPORTOWY MIAST i GMIN. Celem turnieju jest promowanie aktywności fizycznej wszystkich grup społecznych i środowiskowych na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim w obszarze sportu powszechnego.

PKO POZNAŃ VIRTUAL RUN CORAZ BLIŻEJ!
 

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku (16.10) do godz. 20.00 można zgłosić chęć udziału w evencie, a minutę po północy będzie można już oficjalnie wystartować! Weekendowe bieganie należy zakończyć najpóźniej 18.10.2020 o godz. 23.59.

Memoriał Józefa Moczyńskiego w zapasach
 

W minioną sobotę zawodnicy KS Sobieski Poznań rywalizowali w XIV Memoriale Józefa Moczyńskiego w zapasach w stylu klasycznym. Pomimo trudnej sytuacji panującej obecnie na świecie, zawody miały silną międzynarodową obsadę.

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie zakończone
 

Przez cały weekend stolica Wielkopolski była areną zmagań ponad 600 zawodników, którzy walczyli o medale Mistrzostw Europy seniorów w wioślarstwie. Dziś na Torze regatowym Malta odbyły się zmagania finałowe z udziałem 10 biało-czerwonych osad. Ostatecznie polscy wioślarze wywalczyli trzy krążki - srebro i dwa brązowe. Brąz zdobyła także nasza osada parawioślarska w konkurencji PR2Mix2.

Na Chwiałce rusza nauka jazdy na łyżwach!
 

Pierwsze kroki na lodzie nie muszą być trudne! Przekonaj się i zacznij łyżwiarską przygodę na Lodowisku Chwiałka. Zajęcia startują już 17 października. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają łyżwiarzy początkujących oraz wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Wystartowały Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie
 

Przez najbliższe dni na Torze Regatowym Malta w Poznaniu będzie można oglądać zmagania najlepszych wioślarzy Starego Kontynentu. W Mistrzostwach Europy Seniorów weźmie udział ponad 600 zawodników z 31 krajów. Biało-czerwone barwy reprezentować będzie 13 załóg. Tegoroczne zawody będą jednak nietypowe - przez cały czas ich trwania obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. Impreza potrwa do niedzieli, 11 października.

Występy zawodników Akademii Judo
 

Początek października okazał się dla Akademii Judo bardzo szczęśliwy. W weekend 3-4 października w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo. Znakomity występ podczas turnieju zanotowała Eliza Wróblewska.

Konferencja przed Mistrzostwami Europy Seniorów w wioślarstwie
 

Wiele miesięcy treningów i wreszcie nadeszła ta chwila - walka na najwyższym poziomie. Już za niespełna cztery dni (9-11 października) na kibiców sportów wodnych w Poznaniu czeka wiele emocji, za sprawą rozgrywanych w stolicy Wielkopolski Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie. Będzie to jednocześnie jedyny dla seniorów międzynarodowy start w tym sezonie. W imprezie weźmie udział ponad 600 zawodników, a biało-czerwone barwy reprezentować będzie 11 załóg. Pandemia koronawirusa spowodowała, że mistrzostwa Europy, które miały mieć miejsce w pierwszy weekend czerwca, odbywają się w październiku i są jedyną międzynarodową imprezą w sezonie.

Ogromne zainteresowanie PKO Poznań Virtual Run
 

Od uruchomienia zapisów na PKO Poznań Virtual Run minął tydzień, a chęć udziału do biegu zgłosiło już ponad 600 zawodników! Największym zainteresowaniem cieszą się dystanse: 10 km oraz półmaratonu (21,097 km). Oprócz nich swych sił można spróbować również na: 5 oraz 42,195 km. PKO Poznań Virtual Run odbędzie się 18 października 2020r. w godzinach od 00.01 do 23.59.

Regaty Kajakowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, 6. Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, Sup Race 2020
 

Pochmurne niebo, a chwilami deszcz ale za to bezwietrzna aura towarzyszyła kajakarzom, którzy dziś, w sobotę 26 września walczyli na poznańskiej Malcie o medale Kajakowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, 6. Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej oraz Sup Race 2020. W regatach przeprowadzonych zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, których organizatorem był WZKaj wystartowało niespełna 350 zawodników z 18 klubów, w tym kajakarze z Niemiec i Szkocji. Były to ostatnie zawody kajakowe, które w tym roku odbyły się na poznańskim torze regatowym. W punktacji klubowej zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i G'Power Gorzów. W klasyfikacji klubów zagranicznych zwyciężył SCN Neubrandenburd przed klubem ze Szkocji i drugim klubem Niemieckim.

Strona 1 2 222