Poznańscy kajakarze z medalami na MŚ

W świetnych humorach z kanadyjskiego Halifax wracają polscy kajakarze, w tym spora grupa zawodników reprezentująca na co dzień poznańskie kluby. Najwięcej powodów do radości z pewnością może mieć wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Karolina Naja, która na światowym czempionacie sięgnęła po 2 złote krążki.

Pływalnia Rataje ponownie otwarta

Po przerwie technologicznej od 8 sierpnia ponownie do dyspozycji mieszkańców będzie Pływalnia Rataje na os. Piastowskim 55a. W okresie wakacyjnym, do końca sierpnia wszyscy chętni będą mogli korzystać z miejskiego basenu w każdy dzień tygodnia od 12:00 do 20:00.

Światowe gwiazdy na Brother Olympic Summer Camp

Już po raz ósmy PGE Akademia Judo na obiektach przy ulicy Taborowej zorganizowała letnie zajęcia dla młodych judoków w ramach Brother Olympic Summer Camp. Tym razem gośćmi wydarzenia byli uznani w świecie sportu zawodnicy zagraniczni - Amerykanka Hannah Martin Ogando oraz Portugalczyk Miguel Ogando Lopes.

Zakaz kąpieli nad Maltą

Nad Jeziorem Maltańskim wprowadzony został zakaz kąpieli ze względu na zakwit sinic. Zmiany obowiązują bezterminowo, do momentu odwołania zakazu, a Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wdrożyly już działania mające na celu jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Podpisanie umów z czołowymi poznańskimi zespołami na sezon 2022/2023

25 lipca w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania doszło do zawarcia umów na dofinansowanie udziału czołowych poznańskich zespołów w rozgrywkach ligowych w sezonie 2022/2023. W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Jędrzej Solarski, Dyrektor Wydziału Sportu UMP - Ewa Bąk oraz przedstawiciele 5 poznańskich klubów: Enea AZS Poznań, Enea Energetyk Poznań, Enea Basket Poznań, Posnania Rugby Club oraz WKS Grunwald Poznań.

Woda w Malcie przydatna do kąpieli

Od czwartku 21 lipca nad Maltą można nie tylko plażować, ale także wejść do wody. Podczas kontroli pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej nie stwierdzili występowania zjawiska zakwitu sinic na kąpielisku.

39. PZLA Mistrzostwa Polski U23 coraz bliżej

Już w sobotę i niedzielę 30 i 31 lipca na stadion POSiR Golęcin powracają lekkoatletyczne emocje. W tych dniach Poznań będzie gościł najlepszych lekkoatletów młodego pokolenia podczas krajowego czempionatu do lat 23. Wstęp na trybuny podczas zawodów będzie bezpłatny.

Kierowcy już po półmetku rywalizacji

Prawie 120 kierowców wzięło udział w 5. i 6. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski Work Stuff Super S Cup, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski Unitel MX-5 Cup Poland, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski Trofeo di Serie Cup, 3. rundzie Mistrzostw Polski Endurance oraz 5. i 6. rundzie Haigo ADAC Historic Cup, rozegranych na Torze Poznań w dniach 15-17 lipca br.

Za nami JBL Triathlon Poznań

W ten weekend 16-17.07.22 odbyła się 9. edycja JBL Triathlon Poznań, która dostarczyła wszystkim zgromadzonym kibicom masę sportowych emocji. Impreza byłą wyjątkowa przez niezwykle wysoki poziom sportowy oraz finał trwającej 3 lata zbiórki charytatywnej!

JBL Triathlon Poznań

Już w ten weekend odbędzie się JBL Triathlon Poznań, oprócz sportowych emocji czeka nas wiele atrakcji m.in. Strefa Pho3nix Kids, w której himalaista i alpinista Adam Bielecki spotka się z dziećmi, by zainspirować je do robienia w życiu rzeczy wielkich.

Zapisy na Spartakiadę Seniorów

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w dniach 30.08 - 2.09 po raz piętnasty zaproszą poznaniaków w wieku 60+ na Spartakiadę Seniorów. Impreza będzie rozgrywana na obiektach sportowych położonych na terenie całego miasta. W programie pływanie, lekkoatletyka, tenis stołowy, bowling, szachy i warcaby.

Trasa 21. Poznań Maratonu

Nadszedł długo wyczekiwany moment. Po trzech latach przerwy rywalizacja na królewskim dystansie wraca do stolicy Wielkopolski. Dziś ogłaszamy trasę 21. Poznań Maratonu, im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 16 października 2022r.

Emocjonujące ściganie podczas drugiej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Z udziałem ponad 100 zawodników na Torze Poznań odbyła się 2. runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w klasach: Supersport 300, Superstock 600, Supertwin, Superstock 1000 i Superbike oraz 2. runda Pucharu Polski klas: Sport 600, Twin 650, Sport 1000, 125 SP, Sport 250, Sport 300 i Classic oraz 2. runda Pucharu BMW M Cup. Zmaganiom towarzyszył ogromny upał, szczególnie w pierwszym dniu, ale sympatycy ścigania obejrzeli wiele interesujących wyścigów, w których nie brakowało emocjonującej walki.

JBL Triathlon Poznań - zmiany w organizacji ruchu

Już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się trzecia impreza triathlonowa z cyklu CIECH Tri Tour - JBL Triathlon Poznań. Zawody, które łącznie zgromadzą ponad 1500 zawodników, prowadzą trasę od poznańskiej Malty do Jasina znajdującego się pod Swarzędzem. W związku z tym 16.07.2022 w godzinach od 10:00 do 14:30 oraz w 17.07.2022 od 7:00 do 15:00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Gran Fondo już 3 lipca. Zmiany w organizacji ruchu

W niedzielę 3 lipca na ulicach Poznania oraz okolicznych gmin ścigać się będą kolarze szosowi. W Gran Fondo Poznań udział wezmą amatorzy rywalizujący na "dwóch kółkach". W związku z zawodami, mieszkańców Poznania oraz okolicznych gmin czekają zmiany w organizacji ruchu.

Strona 1 2 243