30 dni do 22. Poznań Maratonu. Coraz więcej zapisanych osób

Na miesiąc przed startem 22. Poznań Maratonu do biegu zgłosiło się już ponad 4 tysiące zawodniczek i zawodników. Uczestnicy maratonu i wszyscy sympatycy mogą już zamawiać odzież z kolekcji przygotowanej przez AdRunaLine specjalnie na tę imprezę.

XXIX Sportowy Turniej Miast i Gmin

W dniach 23 - 29 września odbędzie się XXIX Sportowy Turniej Miast i Gmin. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Pokazy łyżwiarskie na Chwiałce

Na początek sezonu ślizgawek Lodowisko Chwiałka ma niespodziankę dla wszystkich fanów łyżwiarstwa i hokeja. Zapraszamy na pokazy, które odbędą się w sobotę 23 września o godz. 12.45. Wstęp wolny.

Sportowe wydarzenia w weekend (22.09- 24.09)

Kilka imprez biegowych oraz coraz więcej meczów ligowych czeka kibiców sportowych w Poznaniu w nadchodzący weekend. Będzie to chociażby wydarzenie dla dzieci Kids Run, a także charytatywny Bieg Motyli. Poza tym odbędzie się także inauguracja nowego sezonu Enei Basket Poznań oraz Enei Piłki Ręcznej Poznań. Ponadto na Torze Regatowym Malta będzie można podziwiać najlepszych kajakarzy z całego województwa.

Julita Borek na 5. miejscu w Pucharze Świata

Dobry występ w Pucharze Świata w strzelectwie sportowym w brazylijskim Rio de Janeiro zanotowała reprezentująca Dwór Grunwaldzki Poznań Julita Borek. Polka zajęła w zawodach 5. miejsce.

1Mila Poznań z rekordową frekwencją i rekordowymi wynikami!

To było prawdziwe lekkoatletyczne święto biegaczy amatorów! Dokładnie 1970 zawodników i ponad dwa razy tyle kibiców zjawiło się 17 września na poznańskim stadionie POSiR Golęcin, by wziąć udział w mityngu 1MILI. Padł rekord frekwencji, rekordy mityngu na dystansach Lekka Piątka i 1Mila oraz setki życiówek, w tym debiutującej na bieżni Anity Włodarczyk, rekordzistki świata i multimedalistki olimpijskiej w rzucie młotem.

Pilanki wygrały XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek

Zwycięstwem siatkarek KS ASBL Piła zakończył się XV Turniej Otwarcia Sezonu Młodziczek pod patronatem WZPS, który odbył się w murach Szkoły Podstawowej nr 69 w Poznaniu. Zadanie realizowane było w ramach projektu Młodzieżowe Centrum Sportu Miasta Poznania.

W październiku startuje Poznańska Dziecięca Liga Judo

Zbliża się kolejna edycja Poznańskiej Dziecięcej Ligi Judo. Po raz czwarty w tym roku młodzi zawodnicy z Poznania będą mieli okazję wypróbować swoje umiejętności podczas turnieju, przygotowanego specjalnie z myślą o nich. Wydarzenie zaplanowane jest na 15 października. Areną zmagań po raz kolejny będzie siedziba PGE Akademii Judo przy ulicy Taborowej 1-4 w Poznaniu. Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 15.00.

Rusza sportowy sezon na Chwiałce

Pływalnia, lodowisko, a może tenis stołowy? Z takich sposobów aktywnego spędzenia czasu mogą od września korzystać poznanianki i poznaniacy.

Sportowe wydarzenia w weekend (15.09- 17.09)

W najbliższy weekend dojdzie do kolejnych piłkarskich derbów Poznania pomiędzy Wartą Poznań i Lechem Poznań, ponownie przy ulicy Bułgarskiej. Poza tym również w niedzielę odbędzie się impreza biegowa 1 Mila. Swój inauguracyjny mecz tego sezonu rozegrają też piłkarze ręczni WKS-u Grunwald Poznań.

W sobotę odbędzie się Festyn Rodzinny dla mieszkańców os. Grunwald

W najbliższą niedzielę, 17 września PGE Akademia Judo organizuje Festyn Rodzinny dla mieszkańców os. Grunwald w związku z początkiem nowego sezonu treningowego. Impreza jest finansowana ze środków Miasta Poznania w ramach projektu Poznański Budżet Obywatelski - rejon: Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald.

Poznańscy kajakarze na podium Regat Nadziei Olimpijskich

Od minionego czwartku do niedzieli na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbywały się Regaty Nadziei Olimpijskich w kajakarstwie. Wśród 50 reprezentantów Polski znalazło się liczne grono poznańskich zawodników, z których troje wywalczyło na tej imprezie medale.

Hat-trick Mariny Niesulice w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej

W finałowej rundzie Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej ponownie zwyciężyła załoga MKS Marina Niesulice, kompletując tym samym hat-tricka w sezonie 2023. Na podium zadebiutowała załoga SKŻ Powidz, a na brązowe medale trafiły do zawodników Jacht Klubu Wielkopolski. Awans do finału Lig Regionalnych wywalczyły załogi Niesulic, JKW i AWF Poznań.

Sportowe wydarzenia w weekend (8.09- 10.09)

Dużym wydarzeniem sportowym odbywającym się w ten weekend w Poznaniu są Regaty Nadziei Olimpijskich w kajakarstwie, które zostaną rozegrane na Torze Regatowym Malta. Poza tym warto także wspomnieć o początku nowego sezonu Superligi hokeja na trawie mężczyzn, który jak zawsze budzi duże nadzieje poznańskich drużyn. Kolejne rozgrywki zaczyna też drużyna hokeja na lodzie kobiet Kozic Poznań, która wraca do gry w lidze po rocznej przerwie.

Strona 1 2 261