Eliza Wróblewska mistrzynią Polski w judo

Dwa medale zdobyły zawodniczki Akademii Judo Poznań podczas rozgrywanych w miniony weekend w Opolu Mistrzostw Polski Seniorów w judo. Na pierwszym miejscu podium stanęła Eliza Wróblewska, z brązowym medalem wróci Vanessa Machnicka.

zawodniczki z medalami i trenerem
zdj. Akademia Judo Poznań

- Jeszcze nigdy Akademia Judo nie zdobyła medalu w seniorskich zawodach takiej rangi, a teraz złoto! To jest coś niewyobrażalnego - ekscytował się po walkach w kategorii do 70 kg trener Wróblewskiej, Radosław Miśkiewicz. Wtórowała mu sama zawodniczka - Nie spodziewałam się tego. Myślałam, że mam szansę zakręcić się w okolicach podium, ale nigdy bym nie pomyślała, że zdobędę złoto!

Prawdopodobnie niewielu postawiłoby przed zawodami na triumf zawodniczki ze stolicy Wielkopolski, ponieważ był to jej debiut w Mistrzostwach Polski Seniorek! Popularny "Wróbelek" zostawił w tyle zarówno rówieśniczki, jak i bardziej doświadczone judoczki. Drugie miejsce zajęła Sandra Lickun (AZS UW Warszawa), a podium uzupełniły Barbara Kulik (UKJ 225 Warszawa) i Urszula Hofman (AZS AWF Wrocław). Nie gorsze nazwiska miała wśród konkurencji Vanessa Machnicka. Na drodze do finału stanęła jej późniejsza srebrna medalistka Anna Borowska z Kejza Team Rybnik. W walce o trzecią lokatę zrewanżowała się jednak klubowi ze Śląska i pokonała inną jego reprezentantkę Zuzannę Komarek. Sobotni brąz jest o tyle cenny, iż Machnicka dopiero od dwóch tygodni
jest w pełni sprawna (na początku czerwca zerwała dwa więzadła w kostce. Później naderwała jeszcze więzadło w kolanie).

Gratulujemy!