Juniorskie sukcesy zawodników PGE Akademii Judo

Zawodnicy PGE Akademii Judo w miniony weekend bardzo dobrze spisali się na zawodach krajowych i międzynarodowych i zdobyli medale na Pucharze Europy Kadetów oraz Mistrzostwach Polski Juniorów.

Hanna Zaitseva z medalem Pucharu Europy Kadetek w judo w Samorinie - grafika artykułu
Hanna Zaitseva z medalem Pucharu Europy Kadetek w judo w Samorinie

Na Pucharze Europy Kadetów w Samorin Hanna Zaitseva wywalczyła brązowy medal w kat. 63 kg. W drodze po miejsce na podium reprezentantka Polski wygrała 4 walki i przegrała jedynie starcie półfinałowe. Dobry wynik osiągnał także Jakub Muszyński, który zajęł 7. miejsce w kat. 73 kg. Oprócz nich w zawodach wzięli udział również Artur Sandlerman oraz Jakub Kobyliński, którzy odpadli po walkach eliminacyjnych.

Zawodnicy PGE Akademii Judo zdobyli także dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Opolu. Uzyskali je Damian Kubiak (100kg) i Oleh Pilka (60kg). Kubiak miał 3 walki, z czego 2 wygrał i 1 przegrał, natomiast Pilka miał 4 walki, 3 wygrał i 1 przegrał.

Szkolenie dzieci i młodzieży w Akademii Judo w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu odbywa się z dofinansowaniem Wydziału Sportu UMP.