Poznanianki Mistrzyniami Polski

Wczoraj, w niedzielę 14 czerwca, na boisku w Brzezinach zawodniczki Klubu Sportowego Pocztowiec Poznań pokonały drużynę Startu Brzeziny 2-0 zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski.

. - grafika artykułu
Hokej na Trawie Kobiet

Zawodniczki z Poznania przejęły inicjatywę już od pierwszej minuty. Ich gra była bardzo przemyślana pod względem taktycznym, czego efektem była szybko zdobyta przez Aleksandrę Bugałę bramka.

Dużym atutem Pocztowca były indywidualne umiejętności poszczególnych zawodniczek, dzięki którym zespół z łatwością przedostawał się w okolicę półkola strzałowego.

W drugiej połowie poznanianki umiejętnie broniły rezultatu, czekając na kontrataki, które jednak okazały się nieskuteczne i nie zaskakiwały poznańskich zawodniczek.

Do końca meczu podopieczne trenera Rachwalskiego kontrolowały przebieg meczu, w którym mogły zdobyć jeszcze kolejne bramki.

Warto zaznaczyć, że Poznań to największy w Polsce ośrodek hokeja na trawie. To właśnie tutaj na co dzień trenuje prawie cała kadra narodowa naszego kraju.