Za nami drugi dzień Mistrzostw Świata U23

W ogromnym upale toczyły się wyścigi w drugim dniu wioślarskich mistrzostw świata U-23 na jeziorze Maltańskim. Jako pierwsi rywalizowali Mateusz Świętek (KW-04 Poznań) i Fabian Barański (WTW Włocławek), startowali w dwójkach podwójnych.

źródło: WRC U23 facebook fot. Adam Nurkiewicz - grafika artykułu
źródło: WRC U23 facebook fot. Adam Nurkiewicz

Biało-czerwoni walczyli w jednym z wyścigów eliminacyjnych m.in. z osadą niemiecką, która od początku prowadziła z nieznaczną przewagą. Na ostatnich 500 metrach Polacy przyspieszyli, ale nie zdołali wyprzedzić rywali i zajęli drugą pozycję ze stratą 0,93 sek. Obie osady awansowały do półfinałów. Według polskich trenerów, męska dwójka podwójna powinna skutecznie powalczyć o finał A w tych zawodach.

Bartosz Modrzyński oraz Łukasz Posyłajka, którzy reprezentują Polskę w konkurencji męskich dwójek bez sternika wygrali swój wyścig eliminacyjny. Od startu pewnie wyszli na prowadzenie, i utrzymali się na pierwszej pozycji przez cały dystans. Polacy wystartują bezpośrednio w półfinale.

Z kolei żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Magdalena Świętek (KW-04 Poznań) oraz Klaudia Pankratiew (MOS Ełk), w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęła trzecią lokatę,  przegrywając z Brytyjkami i Irlandkami, które awansowały do półfinału. Biało-czerwone poszukają swojej  szansy na wejście do półfinału w piątkowych repasażach.

Również w repasażach wystartuje dwójka podwójna wagi lekkiej, w składzie Damian Rewers (KW-04 Poznań) i Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz). W eliminacjach zajęli czwartą pozycję. Polacy przegrali z Chilijczykami, Szwajcarami i Grekami.

Także w piątkowych repasażach wystąpi męska polska ósemka. Biało-czerwoni w eliminacjach zajęli czwarte miejsce. Wygrali Holendrzy (awans do finału A), przed Francuzami i Włochami. Jeżeli Polacy w repasażu uplasują się na pierwszej lub 2 pozycji, to w niedzielę wystartują w finale A.

W piątek na Malcie od godz. 9.30 wyścigi repasażowe oraz ćwierćfinały. Natomiast od godz. 15.00 wyścigi półfinałowe.