"Zażywaj młodości do późnej starości" - przed nami Rajd Seniora

Już po raz jedenasty seniorzy z całej Polski będą mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia samochodu oraz skorzystać z porad specjalistów.

fot. Automobilklub Wielkopolski
fot. Automobilklub Wielkopolski

W dniu Święta Niepodległości 11 listopada odbędzie się w Poznaniu XI Ogólnopolski Samochodowy Rajd Seniora. Dla uczestników przygotowano 50 kilometrową trasę turystyczną w okolicach Toru "Poznań". Ponadto na samym torze odbędzie się próba samochodowa oraz pokazy i prelekcje. Rajd połączony będzie bowiem z seminarium na tematy związane z uczestnictwem osób starszych w ruchu drogowym, a także ogólnie - w życiu społecznym. Dla uczestników Rajdu przewidziano ciepły posiłek oraz tradycyjne rogale marcińskie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada pod numerem telefonu 61 853 61 03. Można także wysłać maila na adres turystyka@aw.poznan.pl. Koszt uczestnictwa to 25 zł od osoby. Organizatorem Rajdu jest Automobilklub Wielkopolski przy wsparciu finansowym Powiatu Poznańskiego, Urzędu Miasta Poznania i Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Polskiego Związku Motorowego.