Inne atrakcje na planie Dodaj obiekt - Inne atrakcje

Nowe Zoo

Opis

Położony na Białej Górze, w pobliżu Jeziora Maltańskiego, prawie 117 hektarowy Ogród Zoologiczny - to wspaniały przyrodniczy krajobraz na stałe wpisany w panoramę Poznania. Zróżnicowany leśny teren z jednej strony pozwala stworzyć dla mieszkających tu zwierząt warunki zbliżone do naturalnych, z drugiej uatrakcyjnia zwiedzającym ich obserwowanie.

Ponad 40% prezentowanych w poznańskim ogrodzie zoologicznym gatunków jest zagrożonych wytępieniem w skali globalnej lub lokalnej, a około 100 gatunków objętych jest Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych.

Spacerując po ZOO, warto zatrzymać się nie tylko przy tygrysach, żyrafach, nosorożcach, czy małpach, lecz poświęcić także nieco uwagi drobniejszym i z pozoru mniej ciekawym zwierzętom, takim jak choćby: jedyne w Europie jelenie baweańskie, mrówkojady, czy tajemnicze małpiatki z Madagaskaru - lemury.

Zwierzęta - o ile jest to możliwe - eksponowane są na rozległych wybiegach, na których stworzono im warunki zbliżone do naturalnych. Na szczególną uwagę zasługują ptaki drapieżne reprezentowane przez ponad dwanaście gatunków. Atrakcją Zoo są także zwierzęta rzadko pokazywane w polskich ogrodach zoologicznych takie jak nosorożec biały czy pantera śnieżna, a także Pawilon Zwierząt Nordyckich, Pawilon Owadów z Motylarnią oraz otwarta w 2009 roku Słoniarnia.

Bilety wstępu:

dni powszednie

  • normalny 18 zł
  • ulgowy 10 zł
  • rodzinny 35 zł         

w sob., niedz., święta

  • normalny 24 zł
  • ulgowy 12 zł
  • rodzinny 50 zł

dzieci do lat 3 wstęp wolny

Od listopada do lutego wstęp 8 zł

Zobacz także: Stare Zoo

Godziny otwarcia

od XI do II g. 9-16 (kasa 9-15)
Słoniarnia g. 10-14, weekendy i święta g. 10-15
III i X g. 9-17 (kasa 9-16)
Słoniarnia g. 10-16
od IV do IX g. 9-19 (kasa 9-18)
Słoniarnia g. 10-18

Wróć do listy