Poznan.pl BETA

 

Turystyka

 

Inne atrakcje na planie Dodaj obiekt - Inne atrakcje

Nowe Zoo

Opis

Położony na Białej Górze, w pobliżu Jeziora Maltańskiego, prawie 117 hektarowy Ogród Zoologiczny - to wspaniały przyrodniczy krajobraz na stałe wpisany w panoramę Poznania. Zróżnicowany leśny teren z jednej strony pozwala stworzyć dla mieszkających tu zwierząt warunki zbliżone do naturalnych, z drugiej uatrakcyjnia zwiedzającym ich obserwowanie.

Ponad 40% prezentowanych w poznańskim ogrodzie zoologicznym gatunków jest zagrożonych wytępieniem w skali globalnej lub lokalnej, a około 100 gatunków objętych jest Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych.

Spacerując po ZOO, warto zatrzymać się nie tylko przy tygrysach, żyrafach, nosorożcach, czy małpach, lecz poświęcić także nieco uwagi drobniejszym i z pozoru mniej ciekawym zwierzętom, takim jak choćby: jedyne w Europie jelenie baweańskie, mrówkojady, czy tajemnicze małpiatki z Madagaskaru - lemury.

Zwierzęta - o ile jest to możliwe - eksponowane są na rozległych wybiegach, na których stworzono im warunki zbliżone do naturalnych. Na szczególną uwagę zasługują ptaki drapieżne reprezentowane przez ponad dwanaście gatunków. Atrakcją Zoo są także zwierzęta rzadko pokazywane w polskich ogrodach zoologicznych takie jak nosorożec biały czy pantera śnieżna, a także Pawilon Zwierząt Nordyckich, Pawilon Owadów z Motylarnią oraz otwarta w 2009 roku Słoniarnia.

Ceny biletów:
11,00 zł - normalny
7,00 zł - ulgowy
30,00 zł - rodzinny (dla nie więcej niż 6-ciu członków rodziny, w tym nie więcej niż 2 osoby pełnoletnie)
bezpłatnie - dzieci do lat 3
Roczna karta wstępu:
dla 1 osoby - 40 zł
dla 3 osób - 60 zł

Godziny otwarcia

Od XI do II czynne w godz. 9-16 (kasa 9-15)
Słoniarnia od 10 do 15
III i X czynne w godz. 9-17 (kasa 9-16)
Słoniarnia od 10 do 16
od IV do IX czynne w godz. 9-19 (kasa 9-18)
Słoniarnia od 10 do 18

Ceny

wt-pt. 15 zł, ulgowe 8 zł, rodzinny 35,00 zł. (bilet rodzinny przysługuje każdorazowo dwóm osobom pełnoletnim i maksymalnie czwórce dzieci),
  sob.-nied. 20 zł, ulgowe 10 zł, rodzinny 50 zł

wstęp bezpłatny - dzieci do lat 3

Dojazd

Tramwajem nr 8 z Ronda Kaponiera do przystanku Krańcowa

Zobacz także: Stare Zoo

Wróć do listy

 

zamknij
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.