Odkryj Poznań

Strona Odkryj Poznań przedstawia propozycje turystyczne dla osób odwiedzających Poznań.

Na górze strony są Aktualności - tu możesz poznać propozycje najważniejszych atrakcji i wydarzeń turystycznych w najbliższym czasie.

W panelu video możesz obejrzeć filmy związane z ofertami turystycznymi. Można też przejść na stronę video.poznan.pl. Na tej stronie są zamieszczone filmy związane z Poznaniem.

Poniżej znajdziesz informacje podzielone na obszary tematyczne.

Możesz tam przeczytać o różnych zabytkach, które znajdują się w Poznaniu, np. kościołach, pomnikach, fortyfikacjach. Znajdziesz tam informacje o atrakcjach krajobrazowych, ale też naukowych, np. Centrum Szyfrów Enigma.

W bloku "Posnaniana" znajdziesz informacje historyczne z różnych dziedzin życia miejskiego, w tym o: kuchni wielkopolskiej, gwarze poznańskiej, Powstańcach i Powstankach Wielkopolskich, Świętym Marcinie i rogalach oraz o innych legendach Poznania.

Poniżej w dziale "Co? Gdzie? Kiedy?" i "Wolny czas" możesz zobaczyć nadchodzące wydarzenia kulturalne na terenie Poznania - seanse, spektakle, koncerty itp. Rodzaje wydarzeń możesz filtrować za pomocą kategorii.

W bloku "Zwiedzam Poznań", znajdziesz informacje i pomoce dla turysty, m.in. jak zwiedzać miasto z przewodnikiem, mapę rowerową, lokalizacje toalet publicznych, a także rozkład jazdy komunikacji miejskiej.

Poniżej są małe obrazki przekierowujące na przydatne strony turystyczne, np.: Palmiarnia Poznańska, Rowerem po Poznaniu, Wyszukiwarka Cmentarna, Termy Maltańskie, Poznańska Karta Turystyczna.

W bloku u dołu strony znajduje się stopka, która zawiera linki m.in. do:

  • pomocy, 
  • deklaracji dostępności,
  • regulaminu, 
  • polityki cookies,
  • RODO.

Znajdziesz tam też informacje o wykonawcy systemu, o zasadach i warunkach wykorzystania otwartych danych, a także dane kontaktowe: numer telefonu i adres e-mail.

W prawej części stopki znajdziesz strzałkę, po kliknięciu w którą zawsze powrócisz na górę strony.

Informacje z tej strony możesz czytać w telefonie komórkowym.

Czas trwania: 02:38