Przypominamy, że trwa właśnie Poznański Tydzień Kobiet. Szczegółowy harmonogram można znaleźć w zakładce "Poznański Tydzień Kobiet", link:  Program Poznańskiego Tygodnia Kobiet 2023 | Poznanianki | Poznan.pl (www.poznan.pl)

14 października zapraszamy na Babską Sobotę w POSUM - darmowe badania, konsultacje i porady specjalistów. Szczegółowy program na dole strony. 

.......................................................................................................................................................................................

Akcja społeczna Poznanianki jest dla nas punktem wyjścia do rozmowy o kobietach, ich doświadczeniach i przemyśleniach. 

WOMEN TALK. Poznanianki 2023

Miejsca wydarzeń: Pawilon (Ewangelicka 1), Kino Muza (ul. Św. Marcin 30), Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44) 

12 października  

Tego dnia odbędą się trzy panele dyskusyjne, poświęcone: siostrzeństwu, inkluzywności i zdrowiu. 

Zapraszamy panelistki, rozmówczynie i słuchaczki do przestrzeni, w której porozmawiamy na tematy aktualne dla doświadczeń kobiet żyjących współcześnie w Polsce. Poruszymy kwestie teoretyczne, jednak z optyką nastawioną na to, jak działają one w praktyce.  

Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie spotkanie z Poznaniankami roku 2023 oraz wydarzenie ROZMOWY PRZY STOLE, gdzie drag queen Twoja Stara zaprosi nas do performatywnego doświadczenia wspólnej debaty.  
Wydarzeniem towarzyszącym będzie performatywne czytanie "Niewidzialnych kobiet" Caroline Criado Perez w Teatrze Ósmego Dnia. 

13 października 

Tego dnia odbędą się 3 moduły warsztatowe poświęcone pracy z ciałem, nowym praktykom liderskim oraz wzmacnianiu pewności siebie, a także otwarty pokaz filmu dokumentalnego "Kobieta" w Kinie Muza (z rozmową z publicznością po seansie).

  

Akcja społeczna Poznanianki to projekt Miasta Poznań prezentujący silne, niezależne i wyjątkowe kobiety w naszym mieście. Projekt jest realizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, we współpracy z poznańskimi instytucjami kultury i organizacjami samorządowymi.  

By wziąć udział w wydarzeniu wypełnij formularz: https://forms.office.com/e/yAxYNTNCDE

Załączniki


..................................................................................................................................................................................................

Rusza kolejna edycja akcji społecznej "Poznanianki", która powstała, by docenić aktywne i odważne kobiety, działające dla dobra innych. O kim warto opowiedzieć całej Polsce?

Poznanianki 2022 były pierwszą w Polsce tego typu AKCJĄ SPOŁECZNA, która honoruje wiele kobiet, a nie ustawia je w sytuacji pewnego rodzaju rywalizacji i konkurencji, jaką stwarzają plebiscyty lub konkursy. POZNANIANKI to akcja, której kształt został wypracowany przez same kobiety i organizacje działające na rzecz ich praw.

Miasto Poznań chce zwrócić uwagę na działania tych mieszkanek stolicy Wielkopolski, których aktywność pomaga wzmocnić i dostrzec ważną rolę kobiet w życiu Poznania. Poprzez "Poznanianki" Miasto zaprasza do poznania historii o silnych, niezależnych, wyjątkowych, choć nie zawsze powszechnie znanych kobietach.

Akcja społeczna "Poznanianki" składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich, trwającym od 10 lipca do 31 sierpnia, mieszkanki i mieszkańcy Poznania mogą zgłaszać swoje kandydatki - formularz. W drugim etapie- we wrześniu - kapituła wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które zostaną bohaterkami kampanii, promującej postawy oraz działania na rzecz innych kobiet i miasta. Akcję zwieńczy Tydzień Kobiet (7-14 października), którego częścią będzie dwudniowa konferencja z panelami dyskusyjnymi i warsztatami poświęcona siostrzeństwu, prawom kobiet, oraz działaniom antydyskryminacyjnym.

Film