Międzypokoleniowy piknik przyrodniczy w muzeum w Uzarzewie

16 czerwca w niedzielę w godzinach 10:30 - 15:30 odbędzie się wyjątkowy piknik, który połączy pokolenia i odkryje uroki natury w pięknym otoczeniu uzarzewskiego muzealnego parku.

Międzypokoleniowy piknik przyrodniczy w muzeum w Uzarzewie - grafika artykułu
Międzypokoleniowy piknik przyrodniczy w muzeum w Uzarzewie

W programie:

10.30 - 15.30 - bezpłatne warsztaty dla dzieci, m.in..: przyrodnicze, plastyczne kulinarne, malarskie, taneczne i ekologiczne.
10.30 - śpiewanki- zespół śpiewaczy Szarotki
11.30 - o wodzie biologicznie i chemicznie opowieść połączona z pokazem
13.00 - interaktywny spektakl dla dzieci - Tajemnice glinianych dzbanków   
14.00 - międzypokoleniowe warsztaty salsy
15.30 - zakończenie imprezy

Dla najmłodszych i tych nieco starszych, przygotowano ponad 20 bezpłatnych warsztatów, podczas których będzie można nauczyć się: malować inkaustem, sztuczek cyrkowych czy tańczyć salsę.

W programie przewidziane są również zajęcia z dawnych metod pozyskiwania mąki, szydełkowania, haftowania, gier planszowych. Będzie można dowiedzieć się jak przyroda wpływała na zwyczaje naszych przodków, dlaczego powinniśmy chronić lasy oraz wody, które polskie ptaki są najbardziej kolorowe, oraz dlaczego nie powinniśmy zabierać ze sobą niektórych muszelek z wakacyjnej podróży.

Teatr Mozaika zaprezentuje spektakl pełen magii i uroku, dzięki któremu przeniesiecie się w świat glinianych dzbanków. Poznacie ich tajemnice, a także nauczycie się piosenek, które znają tylko garncarscy mistrzowie.

Przygotujcie się także na smakowite atrakcje kulinarne. Warsztaty "wege przekąski naszych przodków", przeniosą Was w kulinarną podróż w czasie, pozwalając na odkrycie smaków oraz technik przygotowania smakołyków w dawnych czasach.

Swoje zainteresowania i umiejętności będzie można rozwijać podczas pokazu ekosystemów, obserwacji organizmów wodnych pod mikroskopem oraz eksperymentów chemicznych, które zapewnią Wam nie tylko rozrywkę, ale i nowe spojrzenie na otaczający nas świat przyrody.

Dla aktywnych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Od gier terenowych (questy), przez zabawy zręcznościowe (gra w kapsle, wyścig z jajkiem), po konkursy skoków w workach, czy przeciągania liny - każdy znajdzie coś dla siebie.

Ponadto seniorzy (działający w klubach, stowarzyszeniach, itd.) z dziesięciu gmin znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego opowiedzą o swojej działalności, zainspirują wiedzą i doświadczeniem oraz przeprowadzą warsztaty z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Podzielą się umiejętnościami, które praktykują podczas swoich spotkań, będą to m.in. warsztaty tańca, rękodzielnicze, plastyczne, malarskie, czy grafiki komputerowej.

W trakcie pikniku będziecie mieli okazję spotkać się z ekspertami, którzy podzielą się wiedzą na temat ochrony środowiska. Zapraszamy też na malowanie twarzy w motywy przyrodnicze oraz wiele innych atrakcji.

Bilet wstępu 10 zł oraz 8 zł (ulgowy) Dzieci do 7 lat - wstęp bezpłatny

MIĘDZYPOKOLENIOWY PIKNIK PRZYRODNICZY 16 CZERWCA 2024 (NIEDZIELA) - Muzeum Szreniawa (muzeum-szreniawa.pl)