"Pocztówka: zimowa rekreacja" ze zbiorów Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu, lata 20 XX wieku, Mediolan

Gra terenowa "Cytadela QR. Fort Winiary wczoraj - Park Cytadela dziś"

10.02 – 25.02.2024

Trasa gry liczy około 4 km i składa się z czternastu punktów. Żeby wziąć w niej udział potrzebujesz: telefonu z dostępem do Internetu, lokalizacji GPS oraz aparatem, który odczyta kody QR.

W każdym z punktów gry znajduje się kod QR, który należy odszukać i zeskanować. Otrzymasz wtedy adres strony internetowej z informacjami i zdjęciami okolicy, w której aktualnie się znajdujesz. Możesz spróbować zlokalizować historyczne miejsca dawnego Fortu Winiary i porównać ze stanem obecnym.

Na dole każdej strony znajduje się:

CZĘŚĆ HASŁA - które warto notować. Całe hasło upoważnia do nabycia biletów do Muzeum Uzbrojenia w specjalnej cenie (w godzinach otwarcia). Dodatkowo na pierwszych uczestników gry czeka w muzealnej kasie nagroda - niespodzianka.

LINK - z lokalizacją kolejnego punktu gry oznaczonego na Google Maps.

Pierwszy punkt gry, znajduje się na terenie Muzeum Uzbrojenia, w bezpośrednim sąsiedztwie czołgu ciężkiego IS-2, każdy kolejny wygląda podobnie. Informujemy, że gra odbywa się w terenie, prosimy o dostosowanie odzienia do panujących warunków atmosferycznych. W niektórych lokalizacjach punktów możliwe występowanie błota.

Zobacz www.wmn.poznan.pl/moje-aktualnosci/ferie-zimowe-w-wielkopolskim-muzeum-niepodleglosci-w-poznaniu/