Plakat reklamujący Ogólnopolską Konferencję Larpową KoLa 2024. Widok na Zamek Cesarski, kukiełka i informacje o wydarzeniu.

Konferencja Larpowa jest przestrzenią do dyskusji i wymiany doświadczeń: autorów, producentów oraz osób prowadzących i grających w larpy. Składa się ona zarówno z prelekcji, jak i warsztatów, pozwalających zdobyć doświadczenie oraz poznać narzędzia do pracy z larpami.

Tegoroczna Konferencja Larpowa odbywać się będzie od 1 do 3 marca w Poznaniu w Centrum Kultury Zamek. Uczestnictwo w konferencji, w tym w warsztatach, jest bezpłatne. Podczas konferencji odbędą się liczne prelekcje, panele dyskusyjne, jak i warsztaty omawiające tematykę okołolarpową.

Prelekcje będą poruszać tematy takie jak:

  • Człowiek w centrum projektu, czyli zarządzanie zespołem z ludzką twarzą - panel dyskusyjny;
  • Modele interakcji w grach - zastosowanie praktyczne;
  • Budowa nastroju i scen muzyką na żywo - praktyczny poradnik dla osób piszących gry;
  • Larpy dla dzieci w wieku 10-13 lat;
  • Nasza wspólna opowieść - larp jako metoda procesowej pracy z młodzieżą
  • oraz wiele innych.

Warsztaty poświęcone będą tematom takim jak:

  • Więcej niż słowa: o ruchu w larpie i larpie w ruchu;
  • Przywództwo sytuacyjne według metodologii Blancharda;
  • Komunikacja bez przemocy;
  • oraz wiele innych.

Zarejestrować się do udziału w części prelekcyjnej można pod linkiem: Rejestracja uczestników biernych (docs.google.com). Rejestracja na warsztaty odbywające się w ramach konferencji: Rejestracja na warsztaty (docs.google.com).

Dodatkowo podczas konferencji zostanie zaprezentowana publikacja "KoLa - przewodnik po larpach", zawierająca scenariusze larpowe, dedykowane dla instytucji kulturowo-edukacyjnych, takich jak biblioteki, szkoły, domy kultury oraz dla grup, chcących w innowacyjny sposób przybliżyć swoim członkom aspekt dydaktyczny larpów.

W ramach wydarzenia 1 marca o 18:30 zostaną poprowadzone warsztaty, podczas których zostaną przybliżone sposoby na wykorzystanie zgromadzonej tam wiedzy we własnym zakresie. W ramach warsztatów zostanie przybliżona tematyka larpów (z ang. Live Action Role Playing). Omówimy, w jaki sposób wykorzystywać tę formę aktywności w praktyce i jak można zastosować ją w pracy, opierając się na przykładowych scenariuszach z przewodnika. Wszystkim uczestnikom zostanie przekazany darmowy dostęp do wersji elektronicznej publikacji, a dla pierwszych 50 zapisanych uczestników przekazane zostaną fizyczne kopie publikacji.

Swoje zainteresowanie w udziale w warsztatach pracy z publikacją "KoLa - przewodnik po larpach" należy zgłaszać do dnia 29 lutego 2024 roku wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy: Warsztaty z przewodnikiem po Larpach (docs.google.com).

Na kanale You Tube konferencji będzie prowadzona transmisja na żywo wszystkich prelekcji odbywających się w ramach wydarzenia: Konferencja Larpowa (youtube.com).

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Zobacz konferencja.larpowa.pl/