Powiększ tekst
Na grafice plakat wydarzenia.

Głodna jak wiejski pies i z głową pełną - wystawa

24.10 – 21.11.2025
Rodriguez Galery, ul. Wodna 13/4 Zobacz na mapie
Wstęp wolny
Opis

Prawdziwy odpoczynek nie jest możliwy. Nawet leżąc, przetwarzamy swoje emocje i myśli. Nieraz z pozornej bezczynności rodzą się dzieła sztuki. Jaka jest różnica między lenistwem, regeneracją a procesem twórczym?
Odpowiedzi na to, jak (i czy w ogóle) należy rozdzielać te pojęcia, można szukać w pracach artystek: Teresy Pągowskiej (1926-2007), Izabelli Gustowskiej (1948), Marty Bielskiej (1984) i Martyny Miller (1988).
Zespół kuratorski znajduje subtelną nić porozumienia między pracami. Poza wzajemną troską obserwuje także ich samoopiekę - z jednej strony budowanie bezpiecznego miejsca odpoczynku, a z drugiej - przestrzeń autorefleksji i lizania własnych ran.
Kuratorki także potrzebują odpoczynku. Zastanawiają się, czy galeria może stać się miejscem, w którym potrzeby regeneracji - zarówno te widzów, jak i artystów - mogą się spotkać. Dla osób wchodzących w jej progi, galeria może stać się miejscem słodkiego nicnierobienia i odpoczynku od ciągle przyspieszającego tempa życia.

Zobacz rodriguezgallery.com/pl/

  • Wydarzenie bez barier: brak informacji
Baner
Na grafice plakat wydarzenia. Pobierz baner (PNG, 1,90 MB)