a

34. Ale Kino! - Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza

27.11 – 04.12.2016

Oklaskiwany co roku przez kilkanaście tysięcy roześmianych, wzruszonych, rozdyskutowanych widzów: tych obytych już z kinem i tych zaczynających dopiero swoją filmową przygodę.
Doświadczony, jak przystało na pięćdziesięciolatka, lecz wciąż ciekawy świata.
Zespołowy jak ekipa filmowa, w której wszyscy działają zgodnie, a jest w niej miejsce także dla ekscentrycznych indywidualności.
Lokalny i globalny za sprawą filmów z różnych zakątków świata, które przypominają, że każde miejsce na ziemi może być jej centrum i zapomnianym obrzeżem.
Otwarty na artystyczne przemiany i technologiczne rewolucje, które zmieniają świat, ale pamiętającyo tym, co przemija.
Rodzinny, bo każdy pragnie poczucia bezpieczeństwa, bliskości, przynależności i akceptacji, choć nie zawsze znajduje je w rodzinnym domu.
Oddający głos dzieciom, rodzicom, nauczycielom, reżyserom, aktorom, producentom i krytykom, bo dialog polega na słuchaniu.
Tworzony z miłości do kina w poczuciu, że miłość to namiętność, która wymaga też odpowiedzialności, uczciwości i szacunku.
Edukujący młode pokolenie i gotowy uczyć się od niego.
Bogaty liczbą filmowych seansów i siłą przekazu tego jednego filmu, który zapamiętujemy na całe życie.

_

Podczas tegorocznej, 34 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! kierując się sugestiami uczestników Festiwalu, ale również chęcią poszerzenia oferty Organizatorzy postanowili w dniach 1-3 grudnia zorganizować wydarzenie towarzyszące o nazwie "Ale Kino! Industry Pro".

_

Więcej informacji na stronie Organizatora.

_

oprac.LT