Choreografie strachu - pokaz

21.12 – 22.12.2016
19:00 21:00

Poetycka odpowiedź na niewidzialne strategie" w ramach rezydencji artystycznej berliskich choreografek Liny Gómez i Julek Kreutzer. To trzecia część programu rezydencyjnego Residents//Mieszkańcy, pod hasłem: "Poznań, czego się boisz?" W ramach realizowanych przez siebie otwartych warsztatów ruchowych czy chodząc po mieście, obserwując ludzi i rozmawiając z nimi, Kreutzer i Gómez poszukują osobistych relacji na temat tej emocji i jej różnorodnych wymiarów. W oparciu o zebrane wypowiedzi, postawy, ruchy i obrazy, razem z zaproszonymi przygotują pokaz, który zwieńczy rezydencję. Zostanie przygotowany w dniach 12-20 grudnia.

Pokaz tworzony jest we współpracy z osobami, które zgłosiły się do udziału w projekcie w ramach otwartego naboru. Kryterium uczestnictwa była chęć podzielenia się swoim czasem i doświadczeniem oraz otwartość na pracę w procesie.

Po pokazie artystki zapraszają na otwartą dyskusję.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Więcej informacji: www.projekt-residents.pl

O artystkach:

Lina Gómez urodziła się w Kolumbii. Mieszka w Berlinie, gdzie pracuje jako choreografka i tancerka. Absolwentka kierunku choreografia przy HZT (Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz) w Berlinie, studia licencjackie w dziedzinie "komunikacja sztuk cielesnych" (taniec i teatr) na uniwersytecie PUC-SP w Sao Paulo (Brazylia). 

Julek Kreutzer jest tancerką i choreografką, pracuje i mieszka w Berlinie. Absolwentka HZT, członkini stowarzyszenia "Tänzer ohne Grenzen e.V." (Tancerze bez Granicy), z którym zrealizowała wiele projektów z młodzieżą i dziećmi w Berlinie i w Eisenhüttenstadt. W swoich pracach próbuje łączyć język, tekst i ruch. Jest współinicjatorką "Artist's Pledge".

Zobacz www.facebook.com/events/367261813609084/