Gamid Ibadullayev, Monika Kościelna i Leszek Wypych

UWAGA! Koncert został odwołany!

Koncert azerbejdżańskiej muzyki ludowej, w wykonaniu tria w składzie:

  • Gamid Ibadullayev,
  • Monika Kościelna
  • Leszek Wypych.

W repertuarze znajdą się takie utwory jak m.in.: Getme getme gel, Sari Gelin, Ay Lachin.

Gamid Ibadullayev - gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych oraz na bałabanie.
Muzyk i artysta wizualny. Założyciel eksperymentalnej formacji Gamid Group, z którą współtworzy m.in. muzykę do autorskich filmów. Współpracuje z wieloma muzykami sceny eksperymentalnej, etnicznej i jazzowej.

Monika Kościelna - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie.  Studiowała w The Guildhall School of Music and Drama w Londonie. Pracowała w Polskiej Orkiestrze Symfonicznej Iuventus. W 2012 roku otrzymała stypendium The Guildhall School of Music and Drama. Występowała w The Guildhall Symphony Orchestra, gdzie pracowała z takimi dyrygentami jak Takuo Yuasa, Adrian Leaper i Gianandrea Noseda. Grała także w The London Symphony Orchestra pod batutą Valery Gergieva.
W grudniu 2012 została wybrana do klasy mistrzowskiej z Leonidas Kavakos, z którym zagrała koncert Tschaikovskiego. Otrzymała dyplom magisterski w 2013. Jej dalsze studia są wspierane przez The Leverhulme Trust. Od 2014 roku jest pierwszą skrzypaczką Filharmoniii Dowcipu Waldemara Malickiego, z którym koncertuje w kraju i za granicą. W tym roku można było ich podziwiać na 53. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Lech Wypych - gitarzysta i absolwent Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Na co dzień współpracuje z agencją artystyczną i gra w profesjonalnym Warszawskim CoverBandzie. Grał z różnymi zespołami rockowymi, bluesowymi i jazzowymi. Miał okazję współpracować z takimi artystami jak: Ysia (Ysia Band), Maciek "Blue" Moszyński (Voice of Poland), Marcin Czyżewski (ex Oddział zamknięty, Harlem), Joanna Czarkowska (singin birds), Przemek Nowak (droga do gwiazd), Dariusz Krupicz (perkusista De mono), Joanna Bronkiewicz, Aleksandra Kościucha, jak również z wieloma zawodowymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Tworzył muzykę do filmów Piotra Janiszewskiego m.in: "Marian", "Zadowolony?" Nagrywał muzykę do spotów TV i partię gitary do jednego z odcinków serialu Xawerego Żuławskiego "Krew z Krwi".

_
oprac.LT/akt.sw