Chór Czarownic

Chór Czarownic - koncert

2017-11-11 ( sobota )
19:00
Aula Artis, ul. Kutrzeby 10, Poznań

CHÓR CZAROWNIC to koncert, performance muzyczne ponad dwudziestu śpiewających kobiet a towarzyszą im muzycy wykonujący muzykę na żywo z punkowo-awangardowym brzmieniem. Chórzystki śpiewają oraz grają na specjalnie wybudowanych instrumentach.

Są w różnym wieku, należą do różnych pokoleń, różnych zawodów, są córkami, żonami, kochankami, matkami i babciami. Łączy je punkowa energia i chęć zabrania głosu w swoim i innych kobiet imieniu.

Teksty wyśpiewane przez chórzystki są w swej treści pełne energii, gniewu, refleksji, ale i autoironii, sarkazmu. Pieśni o codziennym zmaganiu się z życiem, swoim ciałem, oczekiwaniami społeczeństwa, ambicjami własnymi, auto opresją i przemocą. Dotykają uniwersalnych relacji rodzinnych i międzyludzkich. To szczera opowieść o współczesnym społeczeństwie z punktu widzenia kobiety.

Chór Czarownic zagrał dotychczas na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na festiwalu Bliscy Nieznajomi w Poznaniu, w Teatrze Polskim w Poznaniu, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie i na Kongresie Kobiet w Poznaniu gdzie spotkał się z entuzjastycznym odbiorem kilkutysięcznej widowni.

 idea projektu - Ewa Łowżył

słowa - Malina Prześluga

kompozycja - Zbyszek Łowżył

Patryk Lichota

Malwina Paszek

dyrygentka chóru - Joanna Sykulska

Bilety w cenie 35 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.

Bilety dostępne w: