Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Krakowski Salon Poezji

2017-11-18 ( sobota )
12:00
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań

Gościem 35. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Karol Strasburger, który przeczyta wiersze liryczne oraz rapsody Stanisława Wyspiańskiego. Artyście na scenie towarzyszyć będzie muzyk.

Karol Strasburger debiutował w 1970 roku w serialu Kolumbowie. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie zostal zaangażowany do warszawskiego Teatru Dramatycznego. Na tamtejszej scenie zagrał w wielu ważnych przedstawieniach, m.in. w Królu Learze w reżyserii Jerzego Jarockiego, Nocy Listopadowej w reżyserii Macieja Prusa czy Operetce Witolda Gombrowicza. Ma na koncie udział w takich filmach jak: Noce i dnie w reżyserii Jerzego Antczaka, Wielki Szu w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego czy Wszystko, co najważniejsze w reżyserii Roberta Glińskiego. Publiczność kojarzy aktora również z ról w wielu serialach, m.in. Czarnych chmurach, Czterdziestolatku, W labiryncie, Ekstradycji, Klanie, Pierwszej miłości.

W sezonie 2017/2018 Salony Poezji odbywają się tego samego dnia po południu w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje "Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza".

Czas trwania 60 minut.

Bilety w cenie 8 zł dostępne on-line.

_
opr.LT