Wydarzenia na planie Pokaż na planie

Pomyśl, zaprojektuj i stwórz innowacje! Kreatywne warsztaty w poznańskim Idea Hub

2017-12-12 ( wtorek )
18:00-20:00
Idea Hub - Małe Garbary 9, Poznań

Rosnące wymagania konsumentów wymuszają na producentach stałe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla swojego biznesu. Jedną z metod ułatwiających te poszukiwania jest design thinking[1] - czyli potęga myślenia projektowego, która pozwala spojrzeć na idee z zupełnie nowej perspektywy. Już 12 grudnia o godzinie 18:00 w poznańskim Idea Hub przy ul. Małe Garbary 9 w kreatywnych warsztatów, Bartek Musioł, brand consultant opowie o rosnącym znaczeniu design thinking w tworzeniu usług oraz produktów. Myślenie projektowe, czyli design thinking u podstaw swojej idei stawia odbiorcę. To zbiór narzędzi i różnych metod pracy, mających na celu przybliżenie się do potrzeb klienta i tworzenie innowacyjnych rozwiązań opartych o twórcze myślenie. Choć ta metoda powstała w USA już w latach 60., to dziś widać jej największą ekspansję. O tym, dlaczego design thinking jest potęgą kreatywnego myślenia i w jaki sposób wykorzystywać tę metodę do tworzenia usług i produktów, opowie Bartek Musioł.

Bartek Musioł na co dzień obejmuje stanowisko brand consultant w Bee Talents, startupie - firmie rekrutacyjnej, specjalizującej się w poszukiwaniu informatyków. W swojej pracy skupia się na employer brandingu oraz na pomocy klientom w odkrywaniu zakamarków online marketingu. Wśród swoich osiągnięć zawodowych wymienia przyczynienie się do sukcesu na rynku szkoleń marki Rocket Hive obsługującej HR-ową część branży informatycznej. W przeszłości pracował na takich stanowiskach, jak project manager czy junior marketing specialist. Korzystając z praktyki zawodowej, Bartek Musioł przedstawi swoje doświadczenia, w których kreatywność odgrywała kluczową rolę.

Uczestnicy spotkania poznają narzędzia, które pozwolą im jeszcze lepiej trafić w potrzeby i oczekiwania klientów, a także wezmą udział w procesie projektowania metodą 4D i stworzą swój własny produkt oparty o podstawy design thinking. Dowiedzą się również dlaczego metoda ta stała się podstawą do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Idea Hub to przestrzeń coworkingowa, w której można bezpłatnie popracować, napić się kawy czy wynająć salę konferencyjną na spotkanie z kontrahentem. Regularnie odbywają się w niej również warsztaty dotyczące szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapisy prowadzone są drogą mailową - garbary@ihub.pl.

[1] http://designthinking.pl/co-to-jest-design-thinking/

Zobacz https://293055-75.evenea.pl/