x

Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem

2018-01-17 ( środa )
18:00
Empik Plac Wolności, ul. Ratajczaka 44

Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o wizycie Marszałka Piłsudskiego. Nad jego bezpieczeństwem ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta atmosfera w kraju po przewrocie majowym i narastające nastroje antysemickie nie ułatwiają mu zadania. Na domiar złego w mieście dochodzi do zbrodni. O jej aspektach i możliwych tropach opowie Ryszard Ćwirlej przy okazji premiery książki "Już nikogo nie słychać" (Czwarta Strona). Spotkanie odbędzie się 17 stycznia w Empiku przy Placu Wolności.

Młody praktykant znajduje ciało zastrzelonego właściciela zakładu pogrzebowego. Siostrzeniec zmarłego, zasłużony w czasie wojny bolszewickiej przodownik policji, za punkt honoru stawia sobie złapanie zabójcy. Niedługo potem, w podobny sposób, ginie działacz partii narodowej. Fischer nie ma ani chwili do stracenia, jak najszybciej musi znaleźć groźnego zabójcę.

W najnowszej książce "Już nikogo nie słychać" Ryszard Ćwirlej perfekcyjnie oddaje atmosferę dwudziestolecia międzywojennego. Jego bohaterowie przechadzają się po uliczkach dawnego miasta, zaglądają do barów, zatęchłych piwnic i cel.

Ryszard Ćwirlej (ur. 1964) - autor powieści kryminalnych, dziennikarz telewizyjny i radiowy. Mieszka w Poznaniu. Twórca podgatunku kryminalnego określanego mianem "powieści neomilicyjnej", w którym podejmuje ironiczną, intertekstualną grę ze schematami tzw. powieści milicyjnej.

Wstęp wolny.

opr.sw