Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Koncert Francis Tuan oraz Chwilantropia

2018-02-04 ( niedziela )
19:00-22:00
W Starym Kinie, ul. Feliksa Nowowiejskiego 8, Poznań

Wrocławscy muzycy przywiozą ze sobą sporą dawkę niecodziennych brzmień.

  • Francis Tuan zaprezentuje miks wietnamskiego folku i tanecznego soulu, a wszystko to zanurzone w szeroko pojętej stylistyce indie.
  • Chwilantropia to poszukiwacze dźwięków przemycający w piosenkach elementy popu, rocka, soulu i podkreślający znaczenie tekstów, które są metaforycznymi opowieściami w języku polskim.

Francis Tuan (właśc. Fryderyk Nguyen) jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling - korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę. Dzięki temu piosenki, które śpiewa, zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką. W swoich utworach Francis Tuan poddaje refleksji zelektryfikowaną teraźniejszość i odnajduje w niej miejsce dla duszy.

W styczniu 2017 roku ukazała się EP-ka Francisa Tuana 'Poems' zawierająca muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów, takich jak E.E. Cummings czy William Blake.

Razem z muzykiem zespół tworzą:

  • Paweł Drygas (perkusja, sampler)
  • Ajda Wyglądacz (gitara basowa, chórki).

Chwilantropia - czyli poszukiwania muzyczne na pograniczu kilku gatunków (alternatywny pop, rock, folk) oraz metaforyczne historie po polsku. Eksperymentujemy nie tylko z brzmieniem, ale także z przestrzeniami, w których można grać - oprócz klubów i sal koncertowych mamy za sobą występy m.in. w Oratorium Marianum, w ośrodku MONARU pod Kołobrzegiem, we wrocławskiej strefie kultury w labiryncie wykluczenia Miser Art i we lwowskim LUFCIE. Oprócz żywiołu koncertowego, w którym czujemy się najlepiej, pracujemy obecnie nad nagraniem debiutanckiego longplaya. Tworzone piosenki widzimy w kolorach, a zdefiniowanie gatunku, interpretację tekstów i nazwy pozostawiamy słuchaczom, aby nikomu nie psuć radości z samodzielnego odbierania muzyki. Zespół złożony z członków takich grup, jak: Francis Tuan, Katedra, Chris June, Panzerhund, Związki Maillarda.
Skład:

  • Ajda Wyglądacz (wokal, gitara),
  • Radek Cichoński (gitara, głos),
  • Mikołaj Łapiński (bas, głos),
  • Paweł Drygas (perkusja, sampler, głos).

Wstęp: 15 zł

_
opr.LT

Baner