x

Elida Almeida - koncert

2018-03-06 ( wtorek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Wschodząca gwiazda z Wysp Zielonego Przylądka proponuje muzykę czerpiącą z klasycznych rytmów i gatunków Wysp, jednak dynamiczny i rozkołysany styl wokalistki różni się od tego, co zapamiętaliśmy z twórczości Cesarii Evory, ale przecież ten sam zachwyt. A także przejmujące, przepełnione szczerością przesłanie i urzekający wdziękiem oraz emocjami głos artystki.
Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk, bardzo szybko sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi.

Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule "Chwile szczęścia, chwile goryczy". Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy. Nie tylko przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych, ale związał z nią w życiu. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp.

Nowa piosenka Elidy "Beresu D"oru" otwiera najświeższą kompilację "Siesta XIII" Marcina Kydryńskiego.
- To był u nas "przebój lata", jakkolwiek absurdalnie brzmi ta fraza w kontekście radiowej Siesty - mówi Marcin Kydryński. - Słuchać, że Wyspy są w połowie drogi z Portugalii na Kubę.

Bilety : 115 zł., 90 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/