Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Dzień Dziecka na Plaży Wilda

2018-06-01 ( piątek )
13:00-20:00
Plaża Miejska Wilda, ul. Piastowska 71, Poznań

1 czerwca startuje na nowo Plaża Miejska Wilda. Na otwarcie plaży i z okazji Dnia Dziecka przygotowano wiele atrakcji.

Głównym celem wydarzenia jest dobra zabawa, a także edukacja oraz pobudzanie kreatywności i innowacyjności, która jest naturalną cechą wszystkich dzieci.

Program:

13.00 - 15.00 - Półka na książki - Zrób to sam - warsztaty stolarskie na plaży.
Propozycja dla młodych, kreatywnych majsterkowiczów którzy chcieliby ciekawie i nietypowo spędzić czas na plaży. Warsztaty mają nie tylko charakter twórczy, ale także wymiar edukacyjny. Poprzez kontakt z naturalnym surowcem takim, jak drewno. Prowadzący pokażą młodym plażowiczom, że można stworzyć samemu coś wartościowego oraz pożytecznego w miłych okolicznościach przyrody. Dzieci pod okiem instruktora wykonają własnoręcznie półki na książki, które będą mogły zabrać ze sobą do domu.
Zajęcia poprowadzi Tomek Kaszany - miłośnik ekologi, entuzjasta recyklingu, stolarz z zamiłowania i wykształcenia. Organizator warsztatów stolarskich dla dzieci i dorosłych oraz rodzinnych wypadów do lasu.
15.00 - 17.00 - Szydełkowanie na plaży - warsztaty artystyczne.
Uczestnicy nauczą się rozpoczynania robótki, podstawowych splotów oraz wykonania prostej robótki - zakładki do książki.
Zajęcia poprowadzi Anna Jakubiak - miłośniczka rękodzieła i DIY, projektantka autorskich zabawek dedykowanych, szydełkowanych w nurcie "Slow Toys", pomysłodawczyni marki Zielony Groszek. Od lat robi to, co kocha łącząc pasję z biznesem. Pisze wzory do autorskich projektów, prowadzi warsztaty, projektuje, szydełkuje i sprzedaje zabawki.
16.00 - 20.00 - Podróż na Hawaje - przez chwilę, dzięki dziecięcej wyobraźni oraz pomocy animatorów, plażowicze przeniosą się z plaży nad Wartą na słoneczne plaże Hawajskie.

  • warsztaty tańca hawajskiego - spotkanie rozpocznie się animacją taneczną dla dzieci, podczas której nauczą się kroków tańca hawajskiego.
  • pokaz gry na ukulele - uczestnicy poznają instrument, nauczą się brzmienia oraz wspólnie zagrają hawajskie melodie.
  • zabawy geograficzne - uczestnicy poznają kontynenty, kraje, oceany. Przez cały czas trwania warsztatów będą budowali wspólnie z animatorem wielką mapę świata, zaznaczając miejsca, które znają i te, które najbardziej budzą ich ciekawość.
  • hawajskie spódniczki - warsztaty plastyczne - warsztaty robienia ozdób oraz części garderoby do tańca hula. Zajęcia poprowadzą animatorzy z Poznańskiej Szkoły "Republika Rytmu"

Dodatkowo, najmłodsi uczestnicy zaproszeni zostaną do udziału w grach sportowych i zabawach na piasku oraz plażowym boisku.

Wstęp wolny.

Harmonogram wydarzeń - czerwiec

Zobacz www.facebook.com/PlazaMiejskaWilda/