plakat

Dzień Dziecka w Starym Browarze

01.06 – 02.06.2018

W Starym Browarze z atrakcji z okazji Dnia Dziecka będzie można skorzystać przez cały weekend, a 1 czerwca na dzieci czekać będzie w parku gość specjalny: ogromna Pachnica Dębowa, która zapoczątkuje wakacyjną akcję edukacyjną WWF pt. "Ratujmy serce Karpat".

Gość specjalny, zabawy w parku i Leoparku

Piękna pogoda zachęca do zabawy na placu zabaw w parku, tuż przy ogródkach kawiarni Ghiacci i Petit Paris. Wybierając się tu na lody, deser lub ciastko, koniecznie trzeba odwiedzić Pachnicę Dębową (Osmoderma eremita), która w Dniu Dziecka pojawi się w parku. Blisko 3-metrowy insekt należy do zagrożonych gatunków żyjących w naszych górach. W kolejnych tygodniach, dołączać będą do niej kolejne niezwykłe i mało znane owady: m.in. Ponurek Schneidera, Biegacz Gruzełkowaty czy Zagłębek Bruzdkowany. Wszystko to w ramach tegorocznej akcji WWF "Ratujmy serce Karpat". Przez całe wakacje dzieci będą mogły poznać bliżej chronione gatunki karpackiej fauny i dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat.

W razie niepogody dzieci mogą pobawić się z rodzicami lub we własnym towarzystwie w Leoparku, jednej z najciekawszych bawialni w Polsce, świetnie ocenianej przez wymagających influencerów parentingowych. Leopark przygotował też konkurs - wejściówki będzie można wygrać na początku czerwca za pośrednictwem profilu Starego Browaru na Facebooku.

Prezenty

Już od 29 maja w Starym Browarze pojawi się wiele ofert specjalnych i rabatów na prezenty dla najmłodszych, a zakupione upominki można będzie bezpłatnie zapakować w strefie pakowania prezentów w Pasażu. Ofert specjalnych szukać można m.in. w: Apart, Coccodrillo, Denon, Excellent Office, Lego, Leopark, Miloo Home, Nike, Organic Farma Zdrowia, Organique, Starbucks, Studio Retro, Tous, Toys Box, Trespass oraz W. Kruk.

Z okazji Dnia Dziecka w dniach 1-2 czerwca w Pasażu pojawi się także pop-up store UL&KA poznańskiej młodej mamy. Marka powstała z zamiłowania do dodatków, robótek ręcznych i dzieci, a w jej ofercie znajdują się opaski i okrycia głowy dla najmłodszych i nie tylko, charakteryzujące się praktycznością, nowoczesnym designem i najwyższej jakości materiałami.

Warsztaty dla dzieci

Dekorowanie ciasteczek z Wedlem

1 czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00, na najmłodszych czekać będą słodkie warsztaty dekorowania pierników z Pijalnią Czekolady E. Wedel. Nie zabraknie także konkursów ze słodkimi nagrodami i pysznych, czekoladowych cukierków dla wszystkich!

Strażnicy domowego budżetu

2 czerwca, dzieci będą mogły zgłębić nieco świat finansów z organizacją Mały Ekonomista. Podczas warsztatów dowiedzą się czym jest gospodarstwo domowe, jak wyglądają przychody i wydatki oraz w jaki sposób zaoszczędzić i dobrze spożytkować swoje kieszonkowe.

Dla dzieci w wieku 8-12 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja w Punktach Informacyjnych Starego Browaru (liczba miejsc ograniczona).

Spektakl dla najnajmłodszych

W sobotę 2 czerwca odbędą się dwa interaktywne spektakle "DOoKOŁA" dla najmłodszych dzieci, organizowane przez Art Stations Foundations. To wspaniała zabawa ruchem, dźwiękiem i światłem, podczas której maluchy będą mogły rozwijać swoją własną ekspresję i wspólnie z rodzicami budować więź między sobą.

Bilety w cenie 15zł dostępne są Punktach Informacyjnych Starego Browaru oraz na stronie ebilet.pl.

Dla dzieci w wieku 1,5-3 lat
Godz. 11:00 i 16:00

Słodownia +3

Zobacz www.starybrowar5050.com/