Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Homo sapiens w Europie - spotkanie w ramach cyklu Biesiad z myślą

2019-03-13 ( środa )
10:00-12:00
Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, ul. Henryka Wieniawskiego 17/19, Poznań

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu "Biesiady z myślą" - Homo sapiens w Europie. W trakcie wykładu będzie można dowiedzieć się, skąd przybyli pierwsi ludzie do Europy i jaka była ich późniejsza historia. Pomoże w tym archeogenomika, czyli niezwykle interesująca dziedzina nauki wykorzystująca najnowocześniejsze osiągnięcia biologii i bioinformatyki w badaniach historii gatunku ludzkiego.

Moderatorami dyskusji będą prof. Marek Figlerowicz, dr Luiza Handschuh oraz mgr Ireneusz Stolarek z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN zajmujący się między innymi badaniami populacji zamieszkujących tereny współczesnej Polski w okresie rzymskim oraz tworzenia się państwa piastowskiego.

Spotkanie odbędzie się 13 marca 2019 roku o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN przy ul. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu.

Celem Biesiad z myślą jest prezentacja najnowszych osiągnięć nauki. Podczas spotkania przewidziany jest też czas na dyskusję, która zaspokoi odpowiedzi na wszelkie nurtujące uczestników pytania.