logo

Laboratorium Wyobraźni zaprasza

2019-03-30 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46A, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Pojedyncze atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Detektywa II

Nowa kryminalna zagadka, nowy przestępca do schwytania i nowe wyzwania przed chemikami detektywami! Na miejscu zbrodni pęknięte szkło, plamy krwi i pusta kartka bez sekretnego przepisu! W toku śledztwa uczestnicy sprawdzą, do czego służy fenoloftaleina, zbadają odbitki linii papilarnych i dowiedzą się, czy niebieski w płomieniach dalej jest taki niebieski! Młodzi Odkrywcy, pomóżcie nam odnaleźć skradziony przepis hrabiego!

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii, takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem, takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2 Termin: sobota, 30 marca Godzina rozpoczęcia: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 Czas trwania: 1h. Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl