Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo. Na górze kolorowe litery PPNT, na dole pojazd czerwono-granatowy porusza się po błekitnej i zielonej powierzchni.

Pakiet pełen atrakcjiw Laboratorium wyobraźni PPNT

2019-08-24 ( sobota )
10:00
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, Poznań

PAKIET PEŁNY:

- Experymentarium: Kosmiczna robotyka Czy skonstruowany z klocków Lego WeDo 2.0 łazik marsjański będzie w stanie przewieźć próbkę materii we wskazane miejsce? Do czego potrzebny będzie czujnik ruchu? Do czego - czujnik przechyłu? Jak zaprogramować łazika, żeby wykonał zadanie? Tworzenie mobilnego robota z klocków Lego WeDo 2.0 oraz jego programowanie - zadanie dla tych, którzy nie boją się technicznych wyzwań. Zajęcia wspomagają naukę programowania oraz ukazują podstawowe zagadnienia robotyki.

- Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B

Termin: sobota, 24 sierpnia

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Czas trwania: 3h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-08-24

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/