Dzieci w trakcie warsztatów z osobą prowadzącą

Poznań, w którego historię nieodłącznie wpisane jest ponad stuletnie dziedzictwo marki Goplana, zyskał nową atrakcję dla najmłodszych. We wrześniu, na terenie dawnej fabryki czekolady, wystartowały "Czekoladowe Warsztaty Goplana", adresowane do dzieci  i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat.

Do udziału w czekoladowej przygodzie Goplana zaprasza zorganizowane grupy ze szkół i sześciolatki z przedszkoli codziennie, od poniedziałku do piątku, na godzinę 9.00 lub 12.00. Na uczestników czekają dwa programy warsztatowe, dostosowane pod względem trudności do dzieci w wieku 6-9 lat oraz 10-15 lat. W trakcie słodkich lekcji uczniowie m.in. spotkają Czekoladowego Mistrza, zwiedzą dawną fabrykę, poznają odpowiedź na pytanie, skąd się wzięła czekolada i spróbują różnych jej rodzajów, stworzą i udekorują  własną tabliczkę. Koszt udziału w spotkaniu to, w zależności od wieku dziecka, 40 lub 45 zł.

Zapach czekolady, który niegdyś unosił się nad miastem, dla wielu poznaniaków jest nieodłącznym elementem wspomnień z dzieciństwa. Projekt realizowany przez Goplanę to doskonała okazja, by z cenną tradycją naszego regionu zapoznać najmłodszych w kreatywny sposób.

Więcej informacji o projekcie oraz możliwość zapisania się na spotkania na www.goplanawarsztaty.pl.