Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo: kolorowe litery PPNT

Survival dla dorosłych

2019-10-19 ( sobota )
20:00
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, Poznań

Laboratorium Wyobraźni zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu Po godzinach... Laboratorium Wyobraźni dla dorosłych. Tym razem na dorosłych czekają zajęcia terenowe! Homo sapiens - gatunek świetnie przystosowany do funkcjonowania w porze dziennej, w nocy chowający się w swoich bezpiecznych jaskiniach mieszkań lub oświetlonych miastach. Nie da się ukryć, że w kompletnych ciemnościach radzimy sobie co najmniej słabo. Ze względu na ograniczenia naszych zmysłów to właśnie noc w każdym kręgu kulturowym jest postrzegana jako pora demonów i wszelkich innych strachów. Czy noc jest rzeczywiście taka groźna? Czy nie da się jej oswoić bez pomocy światła? Organizatorzy zapraszają na spotkanie z naszymi odwiecznymi lękami. W trakcie nocnych zajęć survivalowych uczestnicy sprawdzą, na ile te strachy podyktowane są realnymi zagrożeniami. Dowiedzą się jak poradzić sobie w lesie offline: bez smartfona, latarki czy kompasu. Będzie trochę adrenaliny, ale uczestnicy skupią się przede wszystkim na chłodnej naukowej analizie sytuacji kryzysowej rozłożonej na czynniki pierwsze w kontrolowanych warunkach.

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe

Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B), a następnie w okolicy terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Termin: sobota, 19 października Godzina rozpoczęcia: 20:00

Czas trwania: 2h

Bilety: na stronie: PPN.

WAŻNE! Prosimy pamiętać o odpowiednim stroju. Wskazane jest ubranie na klasyczną "cebulkę":) Niezbędne będą: - wysokie, wygodne buty, - kurtka, - czapka, rękawiczki - bielizna termiczna.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/