Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Swiernalis z zespołem

Swiernalis - koncert

2019-10-25 ( piątek )
20:00
Sala Amarantowa, Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Swiernalis to projekt muzyczny Pawła Swiernalisa, którego znakiem szczególnym jest niecodzienne poczucie humoru i przejmujące teksty utworów, które sam pisze. Multiinstrumentalista i do tego samouk. Urodzony w Suwałkach, sercem związany z Poznaniem. Setki zagranych koncertów i pełna półka nagród czynią go rozpoznawalną sylwetką na polskiej scenie muzycznej.
Jego postać została dostrzeżona przez jedno z największych polskich wydawnictw - KAYAX. W 2016 roku ukazała się ich nakładem debiutancka płyta Swiernalisa, która zajęła miejsce wśród albumów takich artystów jak Hey, Krzysztof Zalewski, Brodka czy Smolik. Grzegorz Dusza, znany krytyk muzyczny z czasopisma "Audio", w swojej recenzji tak podsumował pierwszy krążek w dorobku artysty: "W miarę słuchania, piosenki tworzone przez Pawła Swiernalisa coraz bardziej wciągają, a jego świat wydaje się nam coraz bardziej bliski." Zagrał świetnie przyjętą trasę koncertową po całej Polsce, w tym niezapomniany występ w Świnoujściu, który przyniósł mu nagrodę imienia Maxa Szoca za "nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną", a rok później na tym samym festiwalu - nagrodę TRYTONA dla największej osobowości festiwalu, która jest de facto najwyższym wyróżnieniem na Famie. Grał na takich festiwalach jak Halfway w Białymstoku, Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym czy nawet na Off Camera. Muzykę Swiernalisa charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i bardzo przemyślane teksty, co przekłada się na duże zainteresowanie artystą.   
Od 2018 roku gra w kwintecie wraz z Adamem Fordonem, Adamem Świerczyńskim, Szymonem Siwierskim i Kacprem Budziszewskim. Pomagają oni Pawłowi Swiernalisowi w tworzeniu muzyki oraz nowoczesnych, energicznych aranżacji, co zaowocowało nowym materiałem, z którego światło dzienne ujrzał już "Pergamin" (do teledysku fantastyczno-oniryczną scenografię przygotowała Joanna Martyniuk, absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego) oraz "Blizny", które powstały we współpracy z Kubą Karasiem z The Dumplings i znacząco wpłynęły na rozpoznawalność Swiernalisa. Przyczyniła się do tego również obecność na liście przebojów ogólnopolskich stacji radiowych.  
Obecnie pracuje nad kolejnym albumem, którego przedsmak słychać na "Bliznach" i "Pergaminie". Na koncercie w Domu Tramwajarza zaprezentuje część nowego materiału, jak i utwory znane z "Draumy".

Bilety: 30 zł

Zobacz www.facebook.com/events/2106092033027336/