3... 2... 1... Rozpoczynamy ferie w województwie wielkopolskim!

Zimowy odpoczynek Laboratorium Wyobraźni rozpocznie różnorodnymi atrakcjami. Organizatorzy przygotowali warsztaty dla naszych najmłodszych gości, ale zadbali również o nieco starszych odkrywców. Uczestnicy będą badać chemiczne właściwości galaretki, odkrywać przestrzeń kosmiczną oraz poznawać podstawy robotyki i programowania. Będzie się działo!

25 stycznia odbędzie się wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat organizowany jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata.

Atrakcje:

Experymentarium: Laboratorium Galaretkowe dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni.

Mali odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z opiekunami dokładnie zbadają konsystencję i kolory galaretki oraz sprawdzą, czy można stworzyć tęczę z galaretki. Ponadto dzieci przekonają się, że galaretka może służyć nie tylko do jedzenia, ale również do zabawy, a nawet... do kąpieli! Kolorowe, pachnące i pełne sensorycznych doznań warsztaty czekają na najmłodszych odkrywców!

Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie.

Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - uczestnicy będą patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje do odkrycia!

Godzina rozpoczęcia: 10:00 Czas trwania: 2 godz.

Możliwe są również pojedyncze atrakcje do wyboru.

Godziny rozpoczęcia: 13:00, 14:30. Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl