Plakat wydarzenia

Organizatorzy zapraszają na pierwsze, po długiej przerwie, spotkanie z publicznością.
20 czerwca w sobotę odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie ,,Michel Quarez Plakaty". Oprowadzać będzie Anna Grabowska-Konwent, kuratorka wystawy.
Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego grupa oprowadzanych gości nie może liczyć więcej niż 20 osób. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie obowiązywać będą maseczki zakrywające usta i nos.
Wstęp na podstawie biletu na wystawę:

  • normalny -10 zł
  • ulgowy - 7 zł

Bilet łączony - wystawa stała i ekspozycja:

  • normalny - 21 zł
  • ulgowy - 13 zł

Michel Quarez (ur. w 1938 r. w Damaszku) - laureat szóstej edycji Nagrody im. Jana Lenicy na trzy miesiące opanuje przestrzeń Muzeum Narodowego w Poznaniu, wypełniając ją czystym, żywym kolorem i energią. Wybitny światowy twórca plakatu charakteryzuje się prostolinijnością i humorem, od czterdziestu lat niezmiennie realizuje pragnienie zaintrygowania ludzi swoimi plakatowymi obrazami. Spojrzenie na zbiór plakatów pozwala dojrzeć w ich twórcy człowieka zaangażowanego społecznie, najczęściej w problemy ludzi z najbliższego otoczenia, ważne problemy współczesne, jak choćby walkę z AIDS, ale również radość wspólnego świętowania.

Na wystawie zaprezentowanych zostało ponad 100 plakatów, a także kilka drobnych druków oraz wybrane przez grafika szkicowniki, które nadesłał na naszą prośbę.

Quarez pierwsze lata życia spędził poza Francją, początkowo w Syrii, potem w Algierii. Być może wspomnienia dzieciństwa - kolory i zapachy Bliskiego Wschodu i Afryki wywarły wypływ na postrzeganie i sprawiły, że po latach odnalazł miejsce dla siebie na przedmieściach Paryża, w wielokulturowym Saint-Denis. Artysta jest uważnym obserwatorem tamtejszych ulic, a widoczna na nich różnorodność znajduje odzwierciedlenie w jego pracach.

Zobacz www.facebook.com/events/269572051121477/