Logo PPNT: Po lewej na górze kolorowe litery> Na srodkuu i na dole kolorowe kosmiczne roboty.

Nie etrać głowy, czyli wstąp do survivalu. Co zrobisz, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności musisz posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Czy wiesz jakie rośliny i zwierzęta mogą Ci zagrażać w trakcie wędrówek wśród gór i lasów? To tylko niektóre pytania, na które nasi pierwotni przodkowie znali odpowiedzi. Posiadali oni umiejętności przetrwania w niesprzyjającym środowisku, które im wydawały się naturalne. Dzisiaj, jeżeli jeszcze spotykamy się z koniecznością zastosowania tych umiejętności, to z reguły ma to miejsce w świecie wirtualnym. Pierwsze kroki w wielu "survivalowych" grach to właśnie znalezienie pożywienia, zbudowanie schronienia, czy rozpalenie ognia. Ale czy te wirtualne umiejętności mają jakiekolwiek odniesienie do realnego świata? Właśnie tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiesz się w trakcie wyprawy.

Spróbujemy wspólnie na nowo odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia "z niczego", budowania schronień, które zapewnią nam ciepło czy orientacji w terenie bez użycia systemu GPS znajdującego się w smartfonie.

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe Miejsce: start przed Wystawą Zieloną Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/B2, a następnie piesza wycieczka w okolice terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Informacja dla zmotoryzowanych: bezpłatny, zamknięty parking na terenie PPNT.

Termin: sobota, 27 czerwca

Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 13:00

Czas trwania: 2,5h

Bilety (dostępne wyłącznie online): na stronie https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-06-27

Zajęcia dedykowane dla osób od 7. roku życia.

Udział opiekunów również jest biletowany.

Ważne! Należy zadbać o ubiór adekwatny do wycieczki terenowej, momentami w miejscach podmokłych i stromych: przede wszystkim wygodne buty. Wskazane są również długie spodnie i kurtka przeciwdeszczowa/peleryna oraz nakrycie głowy. Warto zabrać ze sobą także wodę do picia. Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzy w grupach liczących maksymalnie 12 osób. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi będziemy zachowywali 2-metrowe odstępy między uczestnikami/rodzinnymi grupami uczestników.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/