Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Tomasz Bąk patrzy na kartkę, prawą rękę ma uniesioną w górze, palcem wskazującym wskazuje na sufit.

Spotkanie z Tomaszem Bąkiem

2021-03-12 ( piątek )
18:00
Teatr Ósmego Dnia, Ratajczaka 44

Spotkanie z Tomaszem Bąkiem, z cyklu Teatr Poezji: teraz

"Teatr Poezji: teraz" bez mowy wstępnej wrzuca publiczność od razu w przestwór oceanu. Jest teatrem, bo korzysta z technicznych środków teatru. Wystąpieniom poetyckim towarzyszą więc światło, muzyka na żywo i choć to, co najważniejsze wydarza się w wyobraźni, by istniał potrzebuje publiczności i głosu poetki i poety. Teraz - bo nie ma na co czekać.

Pierwszym gościem cyklu "Teatr Poezji: teraz" będzie Tomasz Bąk, który zaprezentuje współczesny poemat dydaktyczny "Bailout" (WBPiCAK 2019) poświęcony kryzysowi kapitalizmu trwającemu od 2008 roku. Bąk odkurza w nim nieco już zapomnianą romantyczną formę oraz swój warsztat ekonomisty, jednak udaje mu się nie przemawiać ex cathedra, a wręcz snuć narrację z czułością zaskakującą przy poddawaniu pod osąd poetyckiej wyobraźni instrumentów bankowo-giełdowych spekulacji.

Mimo sporego uznania, którego do tej pory doczekał się utwór (m.in. Nagroda Literacka Gdynia w kategorii poezji), wydarzenie w Teatrze Ósmego Dnia będzie pierwszą okazją do wysłuchania "Bailoutu" w całości.

Zobacz www.teatrosmegodnia.pl