Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Pokój z granatową ścianą. Na ścianie zawieszony kolorowy obraz. Pod obrazem kanapa.

Wernisaż obrazów "Powidoki" Gabriela Rodaka

2021-05-28 ( piątek )
19:00
Restauracja Sarbinowska, Obodrzycka 63, Poznań

W ramach inauguracji Sceny letniej w Sarbinowskiej, odbędzie się wernisaż z muzyką w tle.
"Powidoki" to najnowsza seria obrazów abstrakcyjnych stworzona w okolicznościach pandemii. Jest to subtelna i głęboka refleksja nad takimi emocjami jak tęsknota, izolacja, lecz jednocześnie poszukiwanie barwnej przestrzeni dla marzeń.
Ta wystawa jest swego rodzaju zamknięciem i podsumowaniem twórczości artysty w Poznaniu, prawdopodobnie ostatnia przed jego przeprowadzką do Hiszpanii.
Gabriel Rodak (ur. 01 lutego 1990 r. w Ustrzykach Dolnych, Polska) artysta młodego pokolenia. Porusza się, zgodnie z najnowszymi trendami rynku sztuki, na krawędzi pomiędzy malarstwem figuratywnym i abstrakcyjnym. W jego twórczości wiodącym i najbardziej charakterystycznym elementem jest żywa, intensywna barwa - widoczny wpływ edukacji odbytej na południu Europy, w Hiszpanii. Łączy się ona z wrażliwością na poetykę i subtelność w treści obrazów.
Z wykształcenia Ilustrator (La Escuela Superior del Arte en Valladolid) oraz Historyk Sztuki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Universidad de Valladolid).
Profesjonalnie zajmuje się sztuką wizualną od 2013 roku, kiedy to odbyła się jego pierwsza wystawa indywidualna "La Busqueda", niemniej jednak pierwsze ilustracje autorstwa Gabriela Rodaka zostały opublikowane w 2007 r. podczas współpracy z gazetą Rzecz Krotoszyńska.

Zobacz www.sarbinowska.pl