Na pomarańczowym tlr informacj o wystawie i lizak zrobiony z płyty na patyczku w celofanie.

Wystawa najlepszych okładek płytowych Konkursu 30/30

18.06 – 01.08.2021
12:00 20:00

Ubiegły rok był dla Konkursu 30/30 wyjątkowo specyficzny: przede wszystkim była to pierwsza edycja po odejściu jego pomysłodawcy, wybitnego artysty Rosława Szaybo. Natomiast z racji trwającej pandemii opóźniona została sama wystawa oraz wręczenie nagród, choć wszystko ostatecznie zakończyło się ogromnym sukcesem.

Z tych przeszkód organizatorzy wychodzą silniejsi i otrzymali mnóstwo zgłoszeń pretendujących do tytułu Najlepszej Polskiej Okładki Płytowej 2020. Rekordowa jest w tym roku zarówno pula nagród (15 000 zł), jak i aż 15-osobowy skład Jury złożony m.in. z cenionych grafików, ilustratorów, fotografów oraz dziennikarzy muzycznych.

W 2021 do składu Jury oprócz jednych z najbardziej cenionych ilustratorów i autorów okładek (Dawid Ryski, Grzegorz "Forin' Piwnicki, Rafał Wechterowicz) dołączają także kultowi dziennikarze muzyczni: Bartek Chaciński, Piotr Stelmach, a także niekwestionowana legenda polskiej fotografii okładowej, czyli Jacek Poremba. Ponadto do wprowadzonej w ub. roku Nagrody Specjalnej im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia dochodzi także Nagroda Specjalna za Edytorstwo w której uhonorowany zostanie całokształt fizycznego wydania albumu.

W ramach Konkursu wybranych zostanie 30 najlepszych projektów graficznych, które latem 2021 roku trafią na wystawę pokonkursową w prestiżowej Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.

  • Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się 18 czerwca o 18:00, następnie wystawa będzie dostępna codziennie do 1 sierpnia włącznie, w godzinach 12-20.