Zdjęcie Artysty.

Jacky Molard & Triptyque Hommage. Koncert w hołdzie Jacques'owi Pellenowi

01.10.2021
19:00

Wydarzenie w ramach XXVIII Dni Bretanii

Jacques Pellen był wybitnym bretońskim gitarzystą i kompozytorem. Zmarł w kwietniu 2020 roku na Covid-19. Jego niespodziewana śmierć była szokiem dla bretońskiej sceny muzycznej. W latach 90. Pellen stworzył legendarny dziś, awangardowy zespół Celtic Procession, łączący muzykę celtycką z jazzem, z udziałem najwybitniejszych muzyków bretońskich i zagranicznych, jak trębacz Kenny Wheeler, kontrabasista Henri Texier czy skrzypkowie Didier Lockwood i Jacky Molard. Równolegle, Jacques Pellen wraz z Jackym Molardem i jego bratem Patrickiem współtworzyli trio Triptyque, które grało w duchu Celtic procession, z jej minimalizmem w aranżacji celtyckich melodii i kompozycji i inspiracjami m.in. jazzowymi i indyjskimi. Muzyków łączyła przez wiele lat nie tylko muzyka, ale także przyjaźń.
Z inicjatywy Domu Bretanii, tradycyjno-jazzowy skrzypek i kompozytor Jacky Molard, uważany przez Pellena za najwybitniejszego aranżera muzyki celtyckiej, któremu dorównać mógł tylko Irlandczyk Donal Lunny, powrócił do formacji Triptique, zapraszając do współpracy swego brata Patricka Molarda, Hélène Labarrière, a także dwóch bliskich przyjaciół Jacques'a: Ronana Pellena (cytara) i Sylvaina Barou (flety). Koncert w hołdzie Jacques'owi Pellenowi będzie pożegnaniem Mistrza, który kilkakrotnie gościł w Poznaniu prezentując swoją niezapomnianą twórczość.
Jacky Molard - skrzypce, Hélène Labarrière - kontrabas, Patrick Molard - dudy, Sylvain Barou - flety, Ronan Pellen - cytara

Bilety: 50 zł

akt.sw

Bilety dostępne w: