Zdjęcie Artysty.

Już 2 października w poznańskim CK Zamek wystąpi Meek, Oh Why? To zespół stworzony przez charyzmatycznego i wszechstronnie uzdolnionego Mikołaja Kubickiego, absolwenta krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest on nie tylko liderem i założycielem zespołu, stworzył również teksty piosenek, jest ich wykonawcą, dodatkowo - trębaczem. Meek, oh why? wystąpi na poznańskiej scenie prezentując charakterystyczne, synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu. Całość wzbogacona jest elementami ze świata jazzu.
Ta mieszkanka młodości, energii, świeżości trafi do każdego słuchacza. W repertuarze Meek, Oh Why? znajdują się utwory inspirowane współczesnym, otaczającym nas światem. To mieszanka dźwięków dużego, głośnego miasta; manifestacja potrzeby uczuć i bliskości, miłości; nie braknie również nawiązań do aktualnych bolączek świata, komentarzy do bieżących wydarzeń. Wszystko to przeplatane jest ideą romantyzmu, poezji, utopii. Ten koncert to gwarancja przeżycia czegoś nowego, nietypowego, niezwykłego i zapamiętania tego na długo.
Mikołaj Kubicki - lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why? Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.
Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem "Księżniczka i buc", który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? "Miło było poznać". "Rękopisy nie płoną" (EP, 2017 rok) oraz "Płyta rodzaju" (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album "Zachód" (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.
W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość.

_

Bilety w cenie 50 zł.

Bilety dostępne w: