Na czarnym tle logo z napisem "Blue Note Jazz Club".

Koncert zaspołu Stanisław Aleksandrowicz Oktet

06.10.2021
20:00

UWAGA!  Zmiana terminu koncertu na 04.10.2021 r.

Unikatowa fuzja różnych muzycznych światów - muzyki poważnej, dzikiej improwizacji jazzowej i futurystycznego live electronics. A wszystko to jest zderzone z poezją Zbigniewa Herberta.

Każda z części kompozycji Stanisława Aleksandrowicza - suity jazzowej "Pieśń o bębnie" jest inspirowana innym wierszem Herberta. Każdy z tytułów
kompozycji nosi tytuł wiersza, którym był inspirowany - kolejno "Tren Fortymbrasa", "Balladę o tym, że nie giniemy", "Dróżnika", "Po Koncercie", "Żeby Tylko Nie Anioł" i "Instrukcję na wypadek Katastrofy".

Stanisław Aleksandrowicz to urodzony w 1997 roku w Gdańsku młody kompozytor, perkusista i producent muzyczny. W 2004 roku rozpoczął swoją edukacje muzyczną w klasie skrzypiec w szkole muzycznej w Koszalinie. W 2010 rozpoczął swą przygodę z instrumentami perkusyjnymi, aby w 2019 ukończyć z wyróżnieniem studia licencjackie na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej, a w 2021 także z wyróżnieniem studia magisterskie.
Mimo młodego wieku jest laureatem wielu prestiżowych konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej - Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, DrumFest, Hanza Jazz Festival i wielu innych. Laureat programu rozwoju kariery Narodowego Forum Muzyki, stypendium MInistra Kultury za szczególne osiągnięcia, stypendium Narodowego Centrum Kultury Młoda Polska, stypendium artystycznego miasta Poznania i stypendium artystycznego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

W 2020 nagrał i wydał 3 autorskie płyty: Kwaśny Deszcz z autorskim triem Kwaśny Deszcz, jazz-rockowym septetem Anomalia oraz Jerzy Milian - Final Composition z sekstetem pod przewodnictwem Macieja Fortuny.
Płyta Kwaśny Deszcz była wielokrotnie wyróżniana przez dziennikarzy i krytyków.

W 2021 premiery będą miały kolejne cztery płyty z zespołami: Stanisław Aleksandrowicz Quartet, Stanisław Aleksandrowicz Oktet, Unleashed Cooperation oraz Maciej Fortuna Trio.

Stanisław Aleksandrowicz koncertował na międzynarodowych festiwalach takich jak Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą i wiele innych. W październiku 2020 roku nagrał koncert live z zespołem Kwaśny Deszcz w TVP Kultura. Na co dzień współzałożyciel i członek formacji jazzowych Kwaśny Deszcz, Anomalia, Unleashed Cooperation, Stanisław Aleksandrowicz Quartet, Maciej Fortuna Trio, Maciej Fortuna Quartet i najnowszego projektu - Stanisław Aleksandrowicz Oktet.
Współpracował z wybitnymi muzykami z Polski, Europy i USA min.: Julian Smith, Ari Brown, Felix Robin, Rafał Sarnecki, Jim Black, Ingebrigt Haker Flaten, Gerd Dudek, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Miłosz Bembinow.
Do grona swoich największych inspiracji zalicza Johannesa Brahmsa, Johna Coltrane'a, Ludwiga Van Beethovena, Boba Marley'a, Ornette'a Colemana, Michaiła Bułhakowa i Zbigniewa Herberta.

W swojej twórczości stawia na indywidualność oraz otwartość na różne stylistyki. Interesuje się muzyką w całym spektrum brzmieniowym, od akustycznego jazzu ery bebopu, po awangardowe poszukiwania Pendereckiego i Rudnika, muzykę hip hop i elektroniczne eksplorację możliwości dźwiękowych syntezy modularnej.

  • Stanisław Aleksandrowicz - perkusja, live electronics, kompozycje,
  • Patryk Rynkiewicz - trąbka,
  • Wojciech Braszak - klarnet basowy, saksofon,
  • Marianna Kanke - skrzypce,
  • Kinga Sobecka - skrzypce,
  • Anna Zaryczna - altówka,
  • Małgorzata Namiot - wiolonczela

Bilety:

  • 50 zł - normalne
  • 40 zł - ulgowe (studenckie, szkolne)