25.09 – 17.10.2021

Inauguracja: 25.09, g. 12:00, boisko AWF, Poznań
"Senioralni" potrwają w tym roku do 17 października. W programie znalazło się ponad 100 wydarzeń - to m.in. wykłady, warsztaty, aktywności i drzwi otwarte, które przygotowaliśmy we współpracy z
partnerami - instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi.
Część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, część - online. Program "Senioralnych" dostępny będzie w październikowym miesięczniku "Senioralny Poznań" oraz na stronie Centrum: www.centrumis.pl.
"Senioralni" to zawsze bodziec do tego, żeby pomyśleć o swoim zdrowiu i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych (np. wzroku i słuchu) czy wysłuchać wykładów - w tym roku m.in. na temat szczepień przeciwko COVID-19 czy leków bez recepty. W programie również warsztaty z fizjoterapeutami dla osób z bólami kręgosłupa, warsztaty dietetyczne oraz treningi pamięci. W zdrowym ciele, zdrowy duch - "Senioralni" będą też okazją do tego, aby skorzystać z nauki pływania czy rozpocząć swoją przygodę z nordic walking.
Biblioteka Raczyńskich zaprosi na kurs komputerowy, który umożliwi planowanie miejskich podróży z wykorzystaniem Internetu, a Centrum Inicjatyw Senioralnych na spacer cyfrowy, podczas którego seniorzy dowiedzą się m.in., jak bezpiecznie korzystać z biletomatów PKP oraz MPK, sprawdzą, jak działa paczkomat oraz system Poznańskiego Roweru Miejskiego. W siedzibie Centrum odbędzie się też spotkanie poświęcone dezinformacji w Internecie.
Odbędzie się m.in. spotkanie na temat rynku pracy dla osób starszych, będzie się można również poradzić adwokatów w kwestii spadku, testamentu, darowizny czy asertywności konsumenckiej. Wielkopolska policja przypomni o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem osobistym, a ratownicy medyczni nauczą udzielać pierwszej pomocy.
"Senioralni" tradycyjnie będą zachęcać też do zwiedzania przeróżnych miejsc i spacerowania zakamarkami naszego miasta - w programie znalazły się tematyczne oprowadzania po muzeach i spacery po Poznaniu.
W trakcie "Senioralnych" będzie można liczyć na zniżki m.in. w grotach solnych, centrach medycznych i teatrach. Dostępne będą również porady telefoniczne dotyczące zagadnień związanych z emeryturą i rentą, których udzielać będą eksperci ZUS.
Wydarzenia w ramach "Senioralnych" są w większości bezpłatne lub niskopłatne.

Zobacz www.centrumis.pl.