Na zdjęciu dwóch mężczyzn w białych bluzach i czarnych spodniach.

ZK Collaboration - koncert

15.10.2021
21:00

ZK Collaboration zaprezentują materiał z wydawanej w serii Polish Jazz płyty "Slow Food". Tym albumem otwierają nowy, barwny rozdział w historii tej prestiżowej serii. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca."

Album "Slow Food" jest niczym wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym jazz, funk, fusion, punk, rock'n'roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość. ZK Collaboration jest grupą przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem studiowali, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali grając razem przez lata. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten wszechobecny muzyczny "fast food" i przygotowali niezwykle dopracowany album.

Mówią o sobie i swojej muzyce: "Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, kochasz.... polegaj na tym i ufaj sobie. Jeśli tak jest, to musi to być dobre, musi być to! Taka jest nasza muzyka!"

Maciej Kądziela - saksofony, Adam Zagórski - perkusja, Mateusz Gawęda - fortepian, Jakub Mizeracki - gitara, Roman Chraniuk - kontrabas

Bilety - 45 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/