Na grafice plakat wydarzenia.

Drugi dzień przesłuchań Ble Note Poznań Comprtition 2021

16.10.2021
15:00

Drugi dzień przesłuchań Ble Note Poznań Comprtition 2021. Wystąpią: Kwaśny Deszcz, Krzysztof Kuśmierek, Ziemia, Katarzyna Osterczy, Alina Zalozna, Dawid Tokłowicz, Mikołaj Suchanek Trio, Aga Gruczek Trio, The Creature. WSTĘP WOLNY!

Kwaśny Deszcz - tworzą go przedstawiciele młodej, niezależnej i alternatywnej sceny jazzowej. Zespół zawiązał się na początku 2017 roku, z członków poznańskiego septetu Anomalia. Ich muzyka oscyluje wokół szeroko pojętego free jazzu, europejskiej awangardy, folku, muzyki skandynawskiej oraz współczesnej muzyki powaznej. Występowali na wielu festiwalach, w tym na Jazz Jamboree. Byli nagradzani między innymi na PCK Pro Jazz i Jazz Juniors. W sierpniu tego roku wystąpili z gościnnym udziałem Leszka Możdżera na festiwalu Letnia Akademia Jazzu. Ich debiutancka płyta, wydana w 2020 roku przez Multikulti Project, została pozytywnie przyjęta przez krytykę.
Piotr Cienkowski - kontrabas, Kacper Krupa - saksofon tenorowy, Stanisław Aleksandrowicz - perkusja

Krzysztof Kuśmierek - pochodzący ze Stargardu saksofonista, który muzyczne Zycie związał z Poznaniem. Jest absolwentem tutejszego Zespołu Szkół Muzycznych oraz Akademii Muzycznej. Jest blisko związany z zespołami Unleashed Cooperation oraz Anomalia. Z nimi udziela się zarówno wydawniczo jak i koncertowo.

Ziemia
Zespół powstał w październiku 2019 z inicjatywy gitarzysty Oskara Tomali. Muzycy rozpoczęli pracę nad autorskim materiałem komponowanym przez Oskara Tomalę i Jakuba Wosika, jednak obostrzenia cocidowe uniemozliwyły zorganizowanie pierwszego koncertu. W okresie lockdownu zamknięci w swoich domach muzycy przesyłając sobie nagrane na zasadzie zabawy w głuchy telefon, fragmenty swobodnych improwizacji (każdy dogrywa swoją partię wyłącznie do jednej ścieżki, która była inspirowana poprzednią) stworzyli mini album "Catastropha".
Muzycy mieli okazję prezentować swój autorski materiał na festiwalu Jazz Juniors Competition 2021 w Krakowie. Owocem tego konkursu jest trasa koncertowa po Chorwacji planowana na koniec lipca 2022.

Oskar Tomala - gitara elektryczna, Jakub Wosik - kontrabas, Mateusz Żydek - trąbka, Alan Kapołka - perkusja...

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/